حقوق بشرزنان

حمله به گوهر عشقی و مصدوم کردن او!

به‌گفته این بنیاد ۱۲ آبان گذشته در جریان بازداشت خانوادگی گوهر عشقی، سحر بهشتی (خواهر ستار بهشتی)، مصطفی اسلامی و فرزندان سحر بهشتی، مأموران امنیتی رسماً اعلام کرده بودند که همه در زندان و زیر شکنجه کشته نمی‌شوند، برخی نیز در تصادف یا نزاع و یا حوادث از بین می‌روند.

بنیاد ستار بهشتی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که گوهر عشقی مادر ستار بهشتی، کارگر وبلاگ‌نویسی که ۹ سال پیش در زندان‌های جمهوری اسلامی کشته شد، ساعت ۱۱ صبح پنج‌شنبه ۱۸ آذر در حالی که در راه رفتن بر سر مزار فرزندش بود مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و از ناحیه سر و صورت مجروح و توسط رهگذران به بیمارستان منتقل شد.

یکی از شاهدان عینی گفته است گوهر عشقی در راه رفتن به امام‌زاده بود که یک‌ موتور سوار با دو سرنشین از پشت سر او حرکت کرده و یکی از سرنشین‌ها پیاده شده و گوهر عشقی را به سمت جلو پرتاب کرده است. گوهر عشقی در این حمله بر روی میل‌گردهای کنار خیابان افتاده و از هوش رفته است. پس از انتقال به بیمارستان به هوش آمده و سپس با معاینه‌های اولیه و سطحی از بیمارستان مرخص شده است. بنیاد ستار بهشتی گفته است قادر به تأیید حمله سازمان‌یافته به گوهر عشقی نیست اما شواهد و رویدادها نشان می‌دهند که این یک حادثه معمولی نبوده است.

به‌گفته این بنیاد ۱۲ آبان گذشته در جریان بازداشت خانوادگی گوهر عشقی، سحر بهشتی (خواهر ستار بهشتی)، مصطفی اسلامی و فرزندان سحر بهشتی، مأموران امنیتی رسماً اعلام کرده بودند که همه در زندان و زیر شکنجه کشته نمی‌شوند، برخی نیز در تصادف یا نزاع و یا حوادث از بین می‌روند. گوهر عشقی پس از آزادی از زندان گفته بود با توجه به تهدیدات مکرر به‌ویژه تهدید به قتل دخترش سحر بهشتی و نوه‌اش بنیامین اسلامی، مسئولیت هرگونه رویداد و اتفاقی در پیرامون خانواده ستار بهشتی ‌به‌عهده حکومت و ماموران امنیتی است./بالاترین

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا