حقوق بشر

دوختن لب‌ها و اعتصاب غذای علی محمدی مقدم، زندانی بیمار در زندان ارومیه

اعتصاب غذای آقای محمدی مقدم با درخواست اعزام به بیمارستان و اعتراض به عدم اجرای حکم دادگاه صورت گرفته است.

خبرگزاری هرانا – علی محمدی مقدم، زندانی بیمار محبوس در زندان ارومیه امروز شنبه ۲۰ آذرماه با دوختن لب‌هایش اعتصاب غذا کرد. اعتصاب غذای آقای محمدی مقدم با درخواست اعزام به بیمارستان و اعتراض به عدم اجرای حکم دادگاه صورت گرفته است. علی محمدی مقدم علیرغم وخامت حال و تایید پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی مبنی بر وخامت حال و عدم توانایی تحمل حبس کماکان در زندان ارومیه به سر می‌برد.

اعتصاب غذای آقای محمدی مقدم با درخواست اعزام به بیمارستان و اعتراض به عدم اجرای حکم دادگاه صورت گرفته است. علی محمدی مقدم علیرغم وخامت حال و تایید پزشکی قانونی استان‌های تهران، کرمانشاه و آذربایجان غربی مبنی بر وخامت حال و عدم توانایی تحمل حبس کماکان در زندان ارومیه به سر می‌برد.

هرانا پیشتر در گزارشی از آخرین وضعیت این زندانی بیماری خبر داده بود. هم اکنون داروهای این زندانی امنیتی که به بیماری اسکیزوفرنی مبتلا است، قطع شده و مسئولان زندان نیز از اعزام این زندانی به بیمارستان جلوگیری می‌کنند. به گفته یک منبع مطلع داروهای مورد نیاز این زندانی از جمله کوزاپین ۱۰۰ میلی‌گرم که روزانه باید در سه نوبت مصرف شود، در زندان ارومیه موجود نیست و مسئولان زندان نیز برای تهیه داروها اقدامی نمی‌کنند. رئیس بهداری این زندان پیشتر در نامه‌ای به مدیر زندان خواستار دخالت وی شده بود.

علی محمدی مقدم در سال ۸۷ بازداشت و در فروردین‌ماه سال ۸۹ توسط دادسرای نظامی استان تهران از بابت اتهام محاربه از طریق جاسوسی برای دولت آمریکا به ۱۸ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد. وی نهایتا در پاییز ۸۹ از زندان اوین به زندان ارومیه منتقل شد.

آقای محمدی مقدم از تاریخ ۱۹ مهرماه سال ۹۹ نیز با دوختن لب‌هایش با طرح خواسته آزادی از زندان اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۲۱ مهر به یکی از سلول‌های انفرادی زندان ارومیه منتقل شد و صبح روز بعد به بند سیاسی بازگردانده شد. وی پس از وعده مساعد دادستان دادسرای نظامی ارومیه مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی و حل مشکلات به اعتصاب خود پایان داده بود.

این زندانی امنیتی مجددا از تاریخ ۱۴ آبان‌ ۹۹، در پی عدم تحقق وعده‌های مسئولان زندان و با طرح خواسته اعزام به مرخصی و اعزام بیمارستان روانپزشکی اعتصاب غذا کرد و در تاریخ ۳ آذرماه همان سال به اعتصاب غذای خود پایان داد.

علی محمدی مقدم، حدودا ۴۱ ساله، متاهل، پدر دو فرزند، اهل کرمانشاه و فوق لیسانس علوم سیاسی است. این زندانی امنیتی پیش از بازداشت در ارتش اشتغال داشت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا