بین‌المللی

نیروهای یمنی بر مهمترین پایگاه «القاعده» در «مأرب» مسلط شدند

ارتش و کمیته های مردمی یمن پس از درگیری‌های طاقت فرسا در محور جنوبی «مأرب» موفق شدند بر مهمترین پایگاه گروه تروریستی القاعده در این محور سیطره یابند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سلسله دستاوردهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در نبرد با عناصر وابسته به عربستان سعودی در نقاط مختلف استان و شهر مأرب همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، نیروهای یمنی به تازگی دستاورد جدیدی را در نبرد با عناصر سعودی محقق ساخته‌اند. طبق اعلام رسانه‌های یمنی، ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور بر مهمترین پایگاه گروه تروریستی القاعده در جنوب مأرب مسلط شده‌اند.

المسیره اعلام کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پس از سلسله درگیری‌های شدید و طاقت فرسا با عناصر سعودی در منطقه «وادی عبیده» موفق شدند بر پایگاه «کری» به عنوان مهمترین پایگاه القاعده در جنوب مأرب سیطره یابند.

این در حالی است که اخیراً «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش «أنصارالله» یمن در سخنانی پیرامون نبرد مأرب گفته بود: نیروهای مقاومت یمن به لحظه تحقق پیروزی نهایی در «مأرب» نزدیک شده‌اند.

وی افزود: مردم یمن خواستار آزادسازی هرچه سریع‌تر مأرب هستند. نیروهای مسلح ما از سوی مردم برای آزادسازی مأرب تحت فشار قرار دارند. شکست متجاوزان در مأرب به مثابه شکست آنها در دیگر جبهه‌ها است.

البخیتی یادآور شد: سعودی‌ها و متحدانشان خود به خوبی می‌دانند که کنترل نیروهای یمنی بر شهر مأرب بدترین سناریو برایشان محسوب می‌شود. آزادسازی مأرب به پایان محاصره همه جانبه علیه یمن منجر خواهد شد.

وی عنوان کرد: متجاوزان در حال حاضر به دنبال آن هستند تا بر روی پیشروی‌های گسترده نیروهای یمنی در جبهه مأرب سرپوش بگذارند. پیام‌مان به متجاوزان این است که آنها دیگر قادر نیستند محاصره را به ما تحمیل کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا