گوناگون

هشدار زرد؛ افزایش آلاینده‌ها در تهران، کرج و اصفهان

سومین روز از هوای ناسالم تهران برای گروه‌های حساس. شش کلان‌شهر ایران درگیر افزایش غلظت آلاینده‌ها هستند و میزان دی‌اکسید گوگرد در اراک به مرز مرگ و زندگی رسیده است. مدرسه‌ها در اراک و تهران دوباره غیرحضوری شدند….

به گزارش دویچه وله، شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت منتهی به سه‌شنبه ۲۳ آذر را ۱۴۸ اعلام کرد؛ شاخصی ناسالم برای گروه‌های حساس. در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۶، اُزن با شاخص ۱۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۱۰۶ و مونوکسیدکربن با شاخص ۳۹ بوده است.

هم‌زمان، کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران از تصمیم تعطیلی مهدهای کودک و مراکز پیش‌دبستانی و مجازی شدن کلاس‌های مدارس مناطق ۲۲ گانه خبر داد.

این دومین مرتبه ظرف ده روز گذشته است که کیفیت هوای پایتخت و چند شهرستان استان تهران به این مرحله از انباشت آلاینده‌ها و اتخاذ چنین تصمیمی می‌رسد.

سازمان هواشناسی نیز اعلام کرده که عدم وزش باد در تهران تا اواخر وقت سه‌شنبه و افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها را بیشتر خواهد کرد. این به معنای ناسالم بودن هوا برای همه گروه‌هاست.

تهران، اراک، اصفهان، تبریز مشهد و کرج پیشتاز شهرهایی هستند که آسمانی دودآلود و هوایی مسموم را دارند.

هوای اراک از جمله برای همه گروه‌ها ناسالم و خطرناک اعلام شده‌ و رسانه‌ها از مختل شدن زندگی مردم و خانه‌نشین شدن دانش‌آموزان این شهر خبر می‌دهند. شهری که در بطن و اطراف آن صنایع زیادی وجود دارند، از جمله نیروگاه‌ها و کارخانه‌هایی که سوخت مازوت مصرف می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا