حقوق بشر

تداوم اعتصاب غذای جمعی از زندانیان سیاسی در زندان ارومیه

با وجود بروز بسیاری از مشکلات جسمی و روحی که این اقدام اعتراضی به همراه دارد و تا سالها اثرات آن بر زندگی افراد باقی می ماند، بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند.

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۴ آذرماه، چهل و هفت تن از زندانیان بند سیاسی زندان ارومیه، در چهارمین روز اعتصاب غذای خود به سر می برند. این زندانیان در اعتراض به دستور رئیس زندان مبنی بر انتقال ساکنین این بند به بند جدید بدون امکانات و فضای کافی، دست به اعتصاب غذا زده اند.

به گفته نزدیکان یک از این زندانیان، با گذشت چهار روز، مسئولان زندان نسبت به مطالبه آنها بی توجه هستند. رئیس زندان روز دوشنبه با مراجعه به این بند، ضمن تایید خبر انتقال زندانیان سیاسی به بند جدید سعی در منصرف کردن آن ها از ادامه اعتصابشان داشت که با مخالفت زندانیان روبرو شد.

روز یکشنبه ۲۱ آذرماه، چهل و هفت تن از زندانیان بند سیاسی زندان ارومیه در اعتراض به دستور رئیس زندان مبنی بر انتقال ساکنین این بند به بند جدید بدون امکانات و فضای کافی، دست به اعتصاب غذا زدند.

به گفته یکی از نزدیکان یک زندانی محبوس در این بند، رئیس زندان به زندانیان اعلام کرده که تا دو هفته آینده به این بند تازه ساخت و فوق امنیتی منتقل خواهند شد و پس از انتقال روزانه تنها دو ساعت به آن ها زمان هواخوری داده می شود.

با وجود بروز بسیاری از مشکلات جسمی و روحی که این اقدام اعتراضی به همراه دارد و تا سالها اثرات آن بر زندگی افراد باقی می ماند، بسیاری از زندانیان در ایران به عنوان آخرین راه برای رسیدن به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب غذای اعتراضی می‌زنند. بسیاری از این اعتصاب‌ها در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات پرونده، مراعات نشدن حقوق زندانی و یا بازداشتی و بلاتکلیفی‌های بلندمدت صورت می گیرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا