گوناگون

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توافق با ایران را تحولی مهم توصیف کرد

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه ای توافق امروز با ایران پیرامون نصب دوربین های نظارتی در مجتمع تسا در کرج را «تحولی مهم» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای از توافق با ایران در خصوص نصب دوربین های نظارتی در مجتمع تسا در کرج خبر داد.

بر اساس اعلام رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه امروز خود اعلام کرد: توافق با ایران پیرامون جایگزینیِ دوربین‌های جدید (به جای دوربین‌ های آسیب دیده) در تأسیسات کرج تحولی مهم برای فعالیت های راستی آزمایی و نظارتی در ایران است.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: این توافق ما را قادر می سازد تا تداوم آگاهی مان از (فعالیت های) این تأسیاست دوباره ازسرگرفته شود. این دوربین ها در روزهای آتی نصب می شوند.

بیانیه مذکور به نقل از رافائل گروسی مدیرکل این نهاد می افزاید: من صمیمانه امیدوارم که بتوانیم بحث های سازنده برای حل و فصل همه مسائل پادمانی باقیمانده با ایران را ادامه دهیم.

«میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در هم در این خصوص نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تهران برای نصب مجدد دوربین‌ های فیلمبرداری در کارگاه کرج به توافق رسیدند. محرک آزاردهنده که از ماه سپتامبر توجه زیادی را در جامعه بین ‌الملل و رسانه‌ های جمعی به خود جلب کرده بود، اکنون حذف شد. به هر دو طرف تبریک می‌گویم!

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا