فرهنگی

حمله روزنامه نزدیک به سپاه به اتحادیه صنفی معلمان و اعتراضات‌شان

سال‌ها است معلمان خواستار هم‌تراز‌شدن یا رتبه‌بندی بوده‌اند و همه مسیرها را آزموده‌اند و روشن نیست نشریه نزدیک به سپاه، با چه هدفی اتحاد صنفی معلمان را به سیاست‌زدگی و هیجان متهم می‌کنند؟ و چرا این نشریه تجمع اعتراضی را که بنابر قانون اساسی حق معلمان است، مسیر غیرقانونی می‌داند.

روزنامه جوان، نزدیک به سپاه، امروز نوشته «تحصن، اعتصاب، تجمع، مسیری است که یک گروه ناشناخته سیاسی، پیش روی معلمان می‌گذارد تا به خواسته‌ها و مطالبات خود برسند.

این گروه، یک تشکل غیررسمی به نام «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان» است.

این گروه نه نقدی تخصصی دارد و نه اعتراضی از مسیر قانونی را ابتدا امتحان می‌کند. همان آغاز کار، با یک ادبیات سیاست‌زده و هیجانی کاذب، از معلمان می‌خواهد کلاس‌های حضوری و مجازی را ترک کنند، از شبکه شاد بیرون بیایند و دست به یک اعتصاب سراسری بزنند و در تحصنی هماهنگ شرکت کنند.»

در روزهای اخیر معلمان سراسر ایران به دعوت تشکل‌های صنفی‌شان علیه تصویب نشدن و اجرانشدن رتبه‌بندی معلمان و همسان‌سازی بازنشستگان دو روز اعتصاب کردند و یک روز هم در خیابان‌ها و جلوی آموزش‌وپرورش‌ها تجمع کردند.

معلوم نیست روزنامه جوان چه نقدی را تخصصی می‌داند؟ یعنی فرهنگیان منافع خویش را نمی‌شناسند و برای شناخت آن به تخصص عجیبی نیاز است؟

سال‌ها است معلمان خواستار هم‌تراز‌شدن یا رتبه‌بندی بوده‌اند و همه مسیرها را آزموده‌اند و روشن نیست نشریه نزدیک به سپاه، با چه هدفی اتحاد صنفی معلمان را به سیاست‌زدگی و هیجان متهم می‌کنند؟ و چرا این نشریه تجمع اعتراضی را که بنابر قانون اساسی حق معلمان است، مسیر غیرقانونی می‌داند./روزآروز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا