اجتماعی

تردد ۶۰۰۰ اتوبوس فرسوده در پایتخت

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از اعزام بیش از سه هزار خودروی دودزا در تهران به تعمیرگاه در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از سه میلیون خودروی دودزا در تهران جریمه شده‌اند.

شرق: سردار محمدحسین حمیدی در رابطه با اتوبوس‌ها و کامیون‌هایی که دیزل هستند و سهم زیادی در آلودگی دارند و به‌صورت کاملا مشهودی مردم این آلودگی‌ها را می‌بینند، افزود: شش هزار دستگاه اتوبوس شخصی و دولتی در سطح شهر تهران فعالیت دارند و کار انجام می‌دهند که میانگین عمر آنها ۱۳ سال است؛ در‌حالی‌که ۱۰ سال حداکثر عمر آنهاست و تمام اتوبوس‌های ما در شهر تهران که دیزل مصرف می‌کنند، فرسوده هستند.

حمیدی با بیان اینکه اکثر کامیون‌های پیمانکاران و بخش‌های دولتی دیزل مصرف می‌کنند، فرسوده هستند و مشکلات متعددی در این خصوص دارند، گفت: تعداد زیادی از این خودروهایی را که دارای نقص فنی هستند، همکاران بنده متوقف و با اخذ پلاک و فک آنها به پارکینگ منتقل کرده‌اند، ولی ما نمی‌توانیم تاکسی را مدام متوقف و به پارکینگ منتقل کنیم؛ چرا‌که باید سرویس عمومی بدهد و مسافران را جابه‌جا کند.

حمیدی اضافه کرد: سه‌میلیون‌و ۱۱۵ هزار دستگاه خودرو از ابتدای سال تاکنون در بحث آلودگی هوا در سطح شهر تهران جریمه شده‌اند که ممکن است البته یک خودرو چندین‌بار جریمه شده باشد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا