گوناگون

واشنگتن ۱۲ شرکت را به بهانه حمایت از صنایع دفاعی ایران تحریم کرد

وزارت بازرگانی آمریکا امروز در بیانیه ای اعلام کرد که نام ۱۲ شرکت را به بهانه ارتباط تجاری با تهران در حمایت از صنایع دفاعی ایران در لیست تحریم های خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت بازرگانی آمریکا امروز پنجشنبه نام ۱۲ شرکت را به بهانه ارتباط تجاری با جمهوری اسلامی ایران در لیست تحریم های این کشور قرار داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت بازرگانی آمریکا این تحریم ها را به بهانه واهی صدور یا تلاش برای صدور کالاهایی از مبدأ آمریکا به مقصد ایران و در راستای استفاده در برنامه تسلیحاتی و دفاع موشکی تهران علیه ۳ شرکت زیر وضع کرده است:.

این ۳ شرکت شامل «وِیولِت الکترونیکس» (Wavelet Electronics)، «شرکت فن آوری کام‌تل» (Comtel Technology Limited) و «اچ‌اس‌جِی الکترونیکس» (HSJ Electronics) هستند.

در ضمیمه بیانیه صادره از سوی وزارت بازرگانی آمریکا که به صورت پی‌دی‌اف بر وبگاه این نهاد قرار گرفته، اضافه شده است: شرکت های زیر به دلیل حمایت مادی از صنایع دفاعی ایران در ارتباط با نقض کنترل های صادراتی آمریکا در لیست مذکور قرار می گیرند:

* Hong Kong Cheung Wah Electronics Technology Company Limited

* Hyper Systems Union Limited

* Shenzhen Rion Technology

* Thundsea Electric Limited

* Gensis Engineering

* Integrated Scientific Microwave Technology

* ROV Solutions

* AEROS Safety ERO Company

* Vangurd Tec Makina Sanyi Ithalat

دفتر صنایع و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا (BIS) در وبگاه خود در این باره ادعا کرد: با توجه به تهدیدات جاری علیه امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا از سوی چین…، این ممنوعیت ها وضع شده اند. دفتر صنایع و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا همچنین علیه شرکت هایی در کشور چین، گرجستان، مالزی و ترکیه به دلیل تلاش برای انتقال اقلام آمریکایی برای برنامه نظامی ایران اقداماتی را انجام داده است.

همچنین ۲۵ شرکت دیگر نیز از سوی دفتر صنایع و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا به بهانه فعالیت هایی علیه امنیت ملی و سیاست خارجی این کشور در فهرست تحریم های امروز واشنگتن قرار گرفتند.

براین اساس، اشخاص، سازمان ها یا دولت هایی که در این لیست قرار گرفتند، با محدودیت های صادراتی مواجه خواهند شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا