ورزشی

صدرنشینی کاراته ایران در پایان روز نخست قهرمانی آسیا با ۶ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز

در پایان روز نخست رقابت هایکاراته قهرمانی آسیا، ملی پوشان ایران در دو بخش کاتا و کومیته با کسب ۶ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز در صدر قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ در تمام رده های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) در دو بخش کاتا و کومیته از صبح امروز شنبه به میزبانی آلماتی قزاقستان آغاز شد و نمایندگان کشورمان مقابل حریفان قرار گرفتند. رقابت ها تا اول دی ماه به پایان خواهد رسید.

در پایان روز نخست مسابقات، کاتاروهای ایران به ۳ مدال طلا، یک نقره و یک برنز رسیدند. در بخش کومیته نیز ۳ طلا، یک نقره و یک برنز به دست آمد تا ایران در پایان روز نخست رقابت ها با مجموع ۶ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به کار خود پایان دهد.

* کاتای انفرادی نوجوانان

ساجده جهانشاهی پس از قرار گرفتن در جایگاه نخست گروه خودش راهی فینال شد و در این مرحله با امتیاز ۲۴:۲۲ کلیوچینک از کشور میزبان را شکست داد و نخستین طلایی تیم ایران شد.

* کاتای انفرادی جوانان دختر

ملیکا عزتی پس از صعود به فینال موفق شد با امتیاز ۲۴:۵۴ سریار گارکرایسانگ از تایلند را از پیش رو بردارد و دومین طلایی ایران شود.

* کاتای انفرادی جوانان پسر

امیر حسن معین الدینی در فینال مسابقات مقابل رامادهان هازل از اندوزی امتیاز ۲۵:۲۰ را کسب کرد تا حریف با امتیاز ۲۵:۶۰ پیروز شود و نماینده ایران به مدال نقره برسد.

* کاتای تیمی جوانان پسر

در کاتای تیمی جوانان پسران نیز با ترکیب امیر حسن معین الدینی، ابوالفضل شیخ شجاعی و ابوالفضل فرامرز پور که با کسب نخست جایگاه گروهشان به مرحله فینال صعود کردند سومین طلای ایران با شکست تیم کویت کسب شد. تیم کاتای جوانان ایران با امتیاز ۲۴:۴۲ به مدال خوشرنگ طلا رسید.

* کومیته دختران

وزن ۵۴ – کیلوگرم فاطمه زهرا سعیدابادی با شکست نمایندگان اردن، اندونزی و قرقیزستان به فینال رسید. سعید آبادی در فینال نیز با نتیجه ۵ بر صفر سرن النجار از اردن را شکست داد و طلایی شد.

* کومیته پسران

در وزن ۵۲ – کیلوگرم، ابوالفضل همدجو با شکست حریفانی از هند و عربستان به فینال رسید و در این مرحله موسی علم تایری از کویت را با نتیجه ۵ بر ۳ شکست داد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۷۰ – کیلوگرم علی موسوی با کسب دو پیروزی مقابل نمایندگان قرقیزستان و کویت به مرحله فینال رفت. موسوی در فینال موفق شد با هانتی عبدالله القحتانی از عربستان را شکست دهد و طلایی دیگر برای ایران به دست آید.

در وزن ۷۰ + کیلوگرم پارسا محمدی در مسابقه نخست به دلیل عدم حضور حریفش روی تاتامی پیروز شد و در مبارزه دوم نماینده قرقیزستان را شکست داد و فینالیست شد. محمدی در فینال با نتیجه ۷ بر یک مغلوب ژانسولطان مایرزالی از قزاقستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۵۷ – کیلوگرم شهداد پورسلیمانی که با شکست مقابل نماینده عربستان به دیدار رده بندی رفت با شکست ۲ بر یک کوتمان ساتیمکلو از قرقیزستان به مدال برنز رسید.

وزن ۶۳ – کیلوگرم علیرضا لفیطه پور در دور اول هنگ کنگ راشکست داد و در دور دوم در شرایطی که تا دو ثانیه اخر از حریف خود پیش بود ولی به دلیل ۴ اخطاره شدن هانسوکو و مغلوب حریف اردنی شد و به دیدار رده بندی رفت. لفیطه پور در رده بندی با نتیجه ۴ بر یک مغلوب میخال آرامالیو از قرقیزستان شد و مدال برنز را از دست داد.

* کومیته دختران

وزن ۵۴ + کیلوگرم مائده زارع با شکست مقابل کاراته کاهای قرقیزستان و اردن راهی رده بندی شده بود با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب النورا ابرایموا از قرقیزستان شد تا مدال برنز را از دست بدهد.

در وزن ۴۷- کیلوگرم، رومینا خادمی با نتیجه ۴ بر یک مغلوب لن هاکوروس از اردن شد و مدال برنز را از دست داد.

* کاتای انفرادی نوجوانان

علی حاجی‌زاده که با قرارگیری در رده دوم گروه به مرحله بعد صعود کرده بود در دیدار رده بندی موفق شد با امتیاز ۲۳.۶۸ نماینده اردن را شکست دهد و به مدال برنز دست یابد.

کاروان تیم‌های ملی کاراته ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ با عنوان عزم و ایمان حاضر شده است.

مسابقات کاراته قهرمانی آسیایی ۲۰۲۱در تمام رده‌های سنی (نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) در دو بخش کاتا و کومیته از ۲۷ آذر تا اول دی‌ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا