ورزشی

پشت پرده تغییر تابعیت فرنگی‌کار تیم ملی/ بی‌توجهی کادرفنی!

ملی‌پوش پیشین کشتی ایران می‌گوید، علی ارسلان پس از بی‌توجهی‌های کادر فنی تیم ملی و نداشتن شانس برای پوشیدن دوبنده تیم ملی تصمیم گرفت برای کشور صربستان کشتی بگیرد.

امیرحسین حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دلایل تغییر تابعیت علی ارسلان، فرنگی‌کار با سابقه کشتی ایران، اظهار کرد: علی ارسلان از رده نوجوانان برای کشتی ایران در رویدادهای بین‌المللی افتخارآفرینی کرد و سپس در رده جوانان در مسابقات آسیایی و جهانی به مدال رسید. وی در رده بزرگسالان نیز سال‌ها زیادی عضو تیم ملی بود اما در سال ۲۰۱۸ باوجودی که در مسابقات انتخابی تیم ملی به عنوان قهرمانی رسید، در عین ناباوری با تصمیم کادر فنی تیم ملی به مسابقات جهانی اعزام نشد که این موضوع ناراحتی و رنجش بسیار زیاد او را به همراه داشت.

مربی تیم کشتی فرنگی فولادین ذوب آمل، افزود: او با وجود عملکرد بسیار خوب در مسابقات مختلف از جمله انتخابی تیم ملی و مسابقات لیگ، هیچ‌گاه به حقش نرسید و شانس با او یار نبود، در حالی که کادر فنی تیم ملی باید به او میدان می‌داد و به او توجه می‌کرد. ارسلان شهریور امسال در تورنمنت صربستان موفق به شکست ۹ بر صفر نفر اول رنکینگ از مجارستان شد و در فینال نیز کشتی‌گیر مطرح روس را قاطعانه برد و به مدال طلا رسید اما کادر فنی تیم ملی باز هم هیچ توجهی به او نداشت. در نهایت او با این بی‌توجهی‌ها وقتی دید امسال نیز هیچ شانسی برای رسیدن به دوبنده تیم ملی ندارد، تصمیم گرفت برای کشور صربستان کشتی بگیرد.

او ادامه داد: ارسلان کشتی‌گیری بود که با کمی توجه کادر فنی می‌توانست مدال‌های جهانی و المپیک زیادی را برای کشتی فرنگی ایران کسب کند اما تصمیمات و برخوردهای سلیقه‌ای باعث شد او از کشتی در ایران دلزده شود. من از بچگی با او بزرگ شدم و شناخت کاملی از ارسلان دارم، مطمئنم او می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد. او چند روز پیش نیز در لیگ ایران به راحتی ملی‌پوش کشتی فرنگی در مسابقات جهانی نروژ را شکست داد و باز هم نشان داد از چه توانایی‌های زیادی برخوردار است.

این ملی‌پوش پیشین کشتی فرنگی ایران با انتقاد از برخوردهای سلیقه‌ای کادر فنی تیم ملی، گفت: سلیقه‌ای عمل کردن و استفاده درست نکردن از علی ارسلان باعث شد او به این نتیجه برسد که برای کشور دیگری مبارزه کند. کادر فنی تیم ملی اگر کسی را بخواهد چند بار به او میدان می‌دهد اما اگر کسی را نخواهد با یک باخت نسخه‌اش را می پیچند. ارسلان مورد لج و لجبازی قرار گرفت و به حقش نرسید.

وی در پاسخ به این سوال که نخستین‌بار چه کسی به او پیشنهاد تغییر تابعیت را داد، گفت: وقتی ارسلان شهریور امسال در تورنمنت صربستان با نمایش بسیار خوبی که داشت به مدال طلا رسید، داور استفانک، قهرمان المپیک ۲۰۱۶ ریو از صربستان که خودش نیز در گذشته تجربه شکست مقابل ارسلان را داشت، از طرف رییس فدراسیون کشتی صربستان به ارسلان پیشنهاد داد برای این کشور کشتی بگیرد. در نهایت وقتی ارسلان دید امسال نیز با برخوردهای کادر فنی شانسی برای رسیدن به تیم ملی ندارد، این پیشنهاد را پذیرفت.

حسینی در پایان درباره امکانات و مقدار حقوق علی ارسلان در صربستان، گفت: او کم‌تر از یک هفته است که عارم صربستان شده و پاسپورت این کشور را دریافت کرده است. امکاناتی مثل خانه، مترجم و… در اختیار او گذاشته‌اند و قرار است حقوق ماهانه ۳۰۰۰ دلاری به او بدهند. ارسلان قرار است در نخستین گام در مسابقات قهرمانی اروپا برای صربستان به میدان برود و اگر در این رقابت‌ها و هم‌چنین مسابقات جهانی ۲۰۲۳ که به میزبانی صربستان برگزار می‌شود به مدال برسد پاداش بسیار خوب و حقوق بیش‌تری نیز به او پرداخت می‌شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا