حقوق بشر

درخواست اعتصاب عمومی به نشانه محکوم کردن اجرای حکم اعدام مخفیانه حیدر قربانی

شماری از فعالین مدنی کُردستان با انتشار بیانیه‌ای از مردم شهرهای مختلف کُردستان خواسته‌اند که برای محکوم کردن اجرای حکم اعدام حیدر قربانی زندانی سیاسی کُرد، روز پنج‌شنبه ۲ دی ماه از خانه‌های خود بیرون نروند و با برپایی اعتصاب عمومی انزجار خود را از اعدام نشان بدهدند.

متن کامل بیانیه که نسخه‌ای از آن برای هه‌نگاو ارسال شده است در پی می‌آید؛

برپایی اعتصاب عمومی در جهت تکریم فرزندان مبارز کُردستان

جمهوری اسلامی، بار دیگر یکی از فرزندان راستین کُردستان را به جوخه اعدام سپرد. چنین اقدامی نشان از تداوم سیاست انکار و سرکوب از سوی جمهوری اسلامی است.

واضح است که در چنین شرایطی، وظیفه هر شهروند کُردی است که با اراده‌ای راسخ، همچون حیدر قربانی، مقابل خودسری‌های بی‌وقفه و بی‌پایان جمهوری اسلامی مقابله کند.

در همین راستا، ما به عنوان جمعی از فعالان مدنی داخل کُردستان، از آحاد مردم کُرد خواستاریم، برای ابراز اعتراض و مواجهه با سیاست انکار، سرکوب و ارعاب جمهوری اسلامی، در مورخه پنجشنبه ۲ دی‌ماه، دست به اعتصاب عمومی در سراسر شهرهای کُردستان بزنند.

شایان ذکر است که در این اثنی، چند فرزند مبارز دیگر از جمله محی‌الدین ابراهیمی، شاکر بهروزی و محمد رحیمی، توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی متحمل حکم اعدام بوده و هم‌اکنون در انتظار اجرای حکم صادره قرار دارند و ما می‌توانیم با چنین اعتصابی، اقدامی را در جهت لغو و کاهش احکام ناعادلانه آن‌ها انجام دهیم.

در همین رابطه نیز، خواهان اعلام حمایت تمامی احزاب، جریانات و تشکل‌های کُردستان از برپایی این اعتصاب فراگیر هستیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا