بین‌المللی

آمار غیرنظامیان قربانی حملات ارتش آمریکا وحشتناک است

سفیر روسیه در واشنگتن با اشاره به موارد بسیاری از اقدامات ارتش آمریکا در هدف قراردادن و کشتن غیرنظامیان و همچنین تامین تسلیحات گروه های تروریستی، گفت که فهرست این موارد بسیار طولانی است.

به گزارش خبرگزاری مهربه نقل از تاس، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد ادعاها درباره اقدامات ایالات متحده خارج از مرزهایش و همچنین تامین تسلیحات به تروریست ها مستلزم توجه بیشتر جامعه بین المللی است.

وی در این باره گفت: تعداد قربانیان حملات «دقیق» ارتش آمریکا (طبق برآوردهای اولیه بیش از ۱۵۰۰ غیرنظامی تخمین زده می شود) وحشتناک است. در میان کشته شدگان، زنان و کودکان نیز وجود دارند. قتل آنها بر گردن کسانی است که در ارتش ایالات متحده و بخش های اطلاعاتی که به آن خدمت می کنند است زیرا عجله داشتند تا موفقیت های خود را در مبارزه با تروریسم گزارش دهند. مسئولان این درک را از دست داده اند که جان انسان ها بسیار ارزشمند است. توجیه هایی که نشان می دهد قربانیان بی گناه (این حملات) نتیجه اشتباهات محض بوده اند، شنیع و وحشتناک به نظر می رسند.

آنتونوف اظهارنظر فوق را درباره مطلبی چاپ شده در نشریه نیویورک تایمز مبنی بر پنهان کردن سیستماتیک داده های مربوط به کشته شدن غیرنظامیان در حملات هوایی در خاورمیانه و افغانستان توسط پنتاگون، مطرح کرد.

سفیرروسیه در واشنگتن همچنین افزود: می خواهم تاکید کنم که موارد فاش شده، تنها موارد محاسبات نادرست جنایتکارانه عملیات برون مرزی آمریکا نیست. موارد استفاده از مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده برضد یوگسلاوی، سوریه و عراق، بمباران فلوجه در عراق و رقه در سوریه هنوز بررسی نشده است. سوالاتی در مورد تامین سلاح از کشورهای غربی برای گروه های تروریستی بی پاسخ مانده است. فهرست ادعاها طولانی است و نیازمند توجه بیشتر جامعه بین المللی است.

اقدامات و جنایات ایالات متحده، همانطور که سفیر روسیه نیز مطرح کرد، تنها به موارد یاد شده محدود نمی شود و بسیاری موارد دیگر را شامل می شود که جهت نمونه مورد اخیر آن حمله پهپادی آمریکا در کابل در ماه آگوست (مرداد) به غیر نظامیان است که منجر به کشته شدن ۱۰ تن از جمله ۷ کودک شد. به ادعای وزارت دفاع آمریکا تصور می شد این غیرنظامیان، اعضای گروه تروریستی داعش باشند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا