حقوق بشر

پایان اعتصاب غذای زندانیان سیاسی و مذهبی زندان ارومیه

زندانیان سیاسی و مذهبی محبوس در بند سیاسی زندان مرکزی ارومیه پس از تحقق خواسته‌هایشان به اعتصاب خود پایان دادند.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، امروز روز پنج‌شنبه ۲ دی ۱۴۰۰ (۲۳ دسامبر ۲۰۲۱)، ۴۶ زندانی سیاسی و مذهبی محبوس در زندان مرکزی ارومیه پس ۱۲ روز اعتصاب و تحقق خواسته‌هایشان مبنی برعدم انتقال به بند جدید، به اعتصاب خود پایان دادند.

این ۴۶ زندانی از روز یک‌شنبه ۲۱ آذر ماه به نشانه اعتراض به دستور رئیس زندان مبنی بر انتقال زندانیان بند سیاسی به یک بند جدید و امنیتی که امکانات و فضای کمتری نسبت به بند کنونی دارد، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

به گفته یک منبع مطلع از زندان ارومیه، روز گذشته «بخشی» رئیس زندان مرکزی ارومیه در بند سیاسی و مذهبی حضور یافته و باخواسته زندانیان مبنی برعدم انتقال به بند جدید موافقت کرده است و پس از قول مساعد رئیس زندان زندانیان این بند به اعتصاب خود پایان داده‌اند.

بند جدیدی که قرار بود زندانیان سیاسی و مذهبی تا اوایل سال ۲۰۲۲ به آنجا منتقل شوند کاملاً امنیتی بوده و ارتباط زندانیان بند سیاسی را با دیگر بندهای زندان کاملاً قطع می‌کرد و مساحت و امکانات کمتری نسبت به بند کنونی دارد.

این بند شامل دو طبقه است که طبق همکف برای زندانیان سیاسی و مذهبین و طبقه یک برای زندانیان دادسرای نظامی در نظر گرفته شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا