اجتماعی

چرا قانون هوای پاک در بودجه ۱۴۰۱ جایی ندارد؟

سازمان حفاظت محیط‌زیست که مجری و متولی اجرای این قانون است، عدم تخصیص بودجه را دلیل اصل اجرایی نشدن بیش از ۷۵ درصد از مصوبات قانون پاک می‌داند. این در حالی است که در بودجه ۱۴۰۱ نیز ردیفی برای اجرای این قانون وجود ندارد.

به گزارش جماران: هوای تهران و کلان‌شهرها در سال جاری نیز مانند سال گذشته و سال‌های پیش از آن به‌شدت آلوده است و با استانداردهای جهانی فاصله بسیار دارد. قانون هوای پاک یا «قانون نفس» که شامل ۳۴ ماده است، ۱۴ دستگاه اجرایی ازجمله وزارت کشور، شهرداری، وزارت نیرو، نیروی انتظامی، وزارت نفت، صداوسیما، سازمان بهداشت، بیمه مرکزی، سازمان استاندارد، وزارت صنعت، معدن، تجارت و … را مکلف کرده تا اقداماتی را در راستای کاهش آلودگی هوا انجام دهند، اما پس از گذشت ۴ سال از تصویب این قانون، دستگاه‌های مکلف قدمی در راستای اجرایی کردن قانون هوای پاک برنداشته‌اند.

سازمان محیط‌زیست اعلام کرده ۱۴ دستگاه اجرایی مکلف در طول ۴ سال گذشته نسبت به انجام وظایف خود کوتاهی کرده‌اند و خود این سازمان بیش از ۸۷ درصد از وظایفش در قبال قانون هوای پاک عمل کرده است!

دستگاه فرسوده حمل‌ونقل

نیمی از مواد متعدد قانون هوای پاک که به مرحله اجرا درنیامده به اصلاح دستگاه حمل‌ونقل شهری و خودروسازی بازمی‌گردد. به‌عنوان‌مثال این قانون مقرر کرده است که به ازای هر موتورسیکلت که تولید می‌شود یک موتورسیکلت فرسوده اسقاط و (به جای آن) موتورسیکلت‌های برقی خریداری و به دستگاه حمل‌ونقل ملحق شود؛ مصوبه‌ای که تاکنون اجرایی نشده است. در خصوص خودروهای فرسوده نیز بر اساس قانون هوای پاک قرار بود خودروهایی که مصرف سوختشان بیش از ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است از خط تولید خارج‌شده و همچنین به ازای تولید هر خودروی جدید، یک خودروی اسقاطی از مدار خارج شود که این اتفاق نیفتاد. همچنین مقرر بود که ۶۰ درصد حمل‌ونقل در شهر به وسیله ناوگان حمل‌ونقل عمومی انجام شود که این امکان فراهم نشد و اغلب مردم از خودروهای شخصی استفاده می‌کنند. بی‌توجهی به تولید خودروهای مطابق با استانداردهای روز دنیا، نادیده گرفتن اسقاط خودروهای فرسوده، عدم اختصاص منابع برای خرید اتوبوس‌های جدید و تاکسی های نو با آلایندگی کمتر، ارتقای مجاز آلاینده به استاندارد روز دنیا، انجام مکرر معاینات فنی و اطمینان از استاندارد بودن خودروها از حیث استاندارد آلایندگی، ساختن خودروهای مدرن با کمترین میزان از تولید آلاینده‌ها از دیگر مصوبات قانون هوای پاک در حوزه منابع متحرک آلودگی هواست که به اجرا درنیامده است.

نقش منابع ثابت آلوده‌کننده

فعالیت منابع ثابت مانند صنایع، کارخانه‌ها، پالایشگاه‌ها، جایگاه‌های سوخت، نیروگاه‌ها، ادارات و منابع متحرک آلاینده مانند انواع وسایل نقلیه و خودروهای دیزلی نقش پررنگی در آلودگی هوای شهرهای مختلف به ویژه کلانشهرها دارد. نتیجه مطالعات انتشار آلودگی هوای اصفهان نشان می‌دهد که سهم ذرات معلق از منابع ثابت ازجمله صنایع، بین ۷۵ تا ۹۵ درصد و سهم منابع متحرک بین ۵ تا ۲۵ درصد است. در تهران اما آمارها حاکی از آن است که سهم منابع متحرک در آلودگی هوا ۶۰ درصد و سهم منابع ثابت ۴۰ درصد است. کارشناسان البته بر این باورند که سهم منابع ثابت در آلوده کردن هوا بسیار تعیین‌کننده است و تا قانون هوای پاک که ضامن کاهش فعالیت این منابع است اجرایی نشود، شهروندان قادر به تنفس هوای سالم نخواهند بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا