ورزشی

میخایین لوپز بهترین ورزشکار سال آمریکای لاتین

میگل دیاز کانل رییس‌جمهور کوبا به میخایین لوپز کشتی‌گیر قهرمان چهار دوره المپیک، به دلیل کسب جایزه بهترین ورزشکار (مرد) در پنجاه‌ و هفتمین نظرسنجی ورزشی که توسط پرنسا لاتینا برگزار شد، تبریک گفت.

میخایین لوپز به عنوان بهترین ورزشکار سال لاتین ۲۰۲۱ انتخاب شد. میخایین لوپز کوبایی ملقب به آقای ترسناک سنگین‌وزن کشتی فرنگی کوبا و برنده ۴ طلای المپیک بالاتر از لیونل مسی به عنوان بهترین ورزشکار سال لاتین انتخاب شد. لوپز قهرمان دسته فوق سنگین کشتی فرنگی در توکیو ۲۰۲۰، ریودوژانیرو ۲۰۱۶، لندن ۲۰۱۲ و المپیک ۲۰۰۸ پکن با ۴۱ رای بالاتر از لیونل مسی بازیکن آرژانتینی پیشی گرفت که ۱۹ رای آورد. این اولین‌باری است که لوپز در این نظرسنجی پیشتاز می‌شود و پس از رائول کاسکارت کوبایی در سال ۱۹۸۵، دومین کشتی‌گیری است که به این مهم می‌رسد.

میگل دیاز کانل رییس‌جمهور کوبا به میخایین لوپز کشتی‌گیر قهرمان چهار دوره المپیک، به دلیل کسب جایزه بهترین ورزشکار (مرد) در پنجاه‌وهفتمین نظرسنجی ورزشی که توسط پرنسا لاتینا برگزار شد، تبریک گفت. این جایزه در حالی به کشتی‌گیر کوبایی رسید که مسی امسال موفق شد برای هفتمین بار برنده توپ طلای فرانس‌فوتبال بشود.

اعتماد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا