اخبار

با یک قرارداد ۳۰ هزار میلیاردی، سپاه مامور رفع «تنش های آبی» شد!

در یکی از بزرگترین قراردادهای دولتی، سپاه پاسداران یک قرارداد ۳۰ هزار میلیاردتومانی را از دولت ابراهیم رئیسی به نام خود کرد تا با ساخت ۲۱۰۰ کیلومتری خطوط انتقال آب، «تنش های آبی» در کشور را که ۳۰۰ شهر را گرفتار خود کرده است حل کند!……

وزیر نیروی دولت رئیسی به خبرگزاری ها گفته است: در بخش آبرسانی روستایی برنامه جهشی برای تامین آب پایدار ۱۰ هزار روستا در دستور کار قرار گرفته که اولین قرارداد آن برای تامین آب ۷۱۰۰ روستا با قرارگاه امام حسن به امضاء رسید که در چارچوب این قرارداد ۲۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال اجرا خواهد شد.

میزان قرارداد وزارت نیرو با قرارگاه امام حسن بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان است. به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این تفاهم‌نامه که به امضای “علی اکبر محرابیان” وزیر نیرو و “دریادار پاسدار علی فدوی” جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در راستای آبرسانی شرب به ۷۱۰۰ روستا با اعتبار مورد نیاز ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده شامل؛ تامین و تهیه کلیه مصالح مورد نیاز مطابق مشخصات و نقشه‌های فنی هرکدام از روستاها و احداث و اجرای خطوط انتقال آب و شبکه روستاهای مورد توافق است.

بر اساس این قرارداد، دولت ابراهیم رئیسی ۳۰ هزار میلیارد تومان از حساب شرکت‌های آب و فاضلاب استان‌ها و از محل اعتبارات ردیف طرح آبرسانی روستایی به سپاه پاسداران پرداخت می‌کند.

این در حالی است که به گفته محرابیان، مجموع شهرهای دارای تنش ابی در ایران به ۳۰۰ شهر افزایش یافته و از این تعداد ۱۰۰ شهر تنش شدید آبی دارند.

واگذاری این قرارداد به سپاه پاسداران در حالی است که در اعتراضات اخیر مردمی در استان‌های مختلف به ویژه خوزستان و اصفهان، مردم نسبت به طرح‌ها و پروژه‌های پیشین دولت‌های جمهوری اسلامی اعتراض کردند.

این اولین بار نیست که طرح‌های بزرگ دولتی به سپاه پاسداران که یک نهاد نظامی است، واگذار می‌شود.

در سال‌های گذشته و در دولت‌های مختلف جمهوری اسلامی، طرح‌های بزرگ نفتی و عمرانی نیز به این سازمان واگذار شده است.

چند سال پیش، حسین دهقان، وزیر دفاع در دولت حسن روحانی، اعلام کرد که هم‌اکنون «طرح‌های اصلی دولت در بخش‌های نفت، گاز، پتروشیمی، حمل و نقل، سدها، انتقال آب و حتی در حوزه مخابرات و آی تی» در اختیار قرارگاه خاتم النبیاء، وابسته به سپاه پاسداران است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا