گوناگون

شاهد پیشرفت غیرقابل انکاری در مذاکرات وین هستیم

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی امروز در پیامی در خصوص دُور هشتم مذاکراتِ برچیدن تحریم‌های ضدایرانی اعلام کرد: شاهد پیشرفت غیرقابل انکاری در وین هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین امروز سه شنبه در پیامی توییتری از پیشرفت در مذاکرات جاری در دُور هشتم مذاکراتِ برچیدن تحریم‌های ضدایرانی در وین خبر داد.

نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین در این خصوص نوشت: امروز در جریان مذاکرات وین درباره برجام، کارگروه مسائل هسته ای نشست مفیدی برگزار کرد.

«میخائیل اولیانوف» در این خصوص نوشت: شاهد پیشرفت غیرقابل انکار هستیم. رفع تحریم‌ ها به طور فعال در موقعیت‌ های غیررسمی مورد بحث قرار می‌ گیرد.

وی روز گذشته از موافقت طرف‌ها در نشست کمیسیون مشترک برجام برای تسریع در روند تهیه پیش‌نویس برای دستیابی به توافق خبر داده بود.

«اولیانوف» در صفحه توئیتر خود نوشته بود: در نشست کمیسیون مشترک امروز، هشتمین دور مذاکرات وین آغاز شد. شرکت کنندگان بحث‌های حرفه‌ای و نتیجه محور را برگزار کردند. آنها به ویژه موافقت کردند که روند تهیه پیش‌نویس برای دستیابی به توافق در اسرع وقت را تشدید کنند.

گفتنی است که هشتمین دور از گفتگوهای برچیدن تحریم‌ها عصر دیروز (به وقت وین) با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست علی باقری مذاکره‌ کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.

در این نشست که با شرکت هیأت‌ های ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد، روند مذاکرات مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این نشست همچنین در خصوص نحوه ادامه گفتگوها بحث و تبادل نظر شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا