اخبار

گسترش سرطانی فساد در جمهوری اسلامی ایران

ریشه این فساد های مالی آشکار را باید در ساختار کج بنیاد اداره کلی کشور جستجو کرد، که شامل ساختار اداری، امنیتی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، و ایدئولوژیک “نظام” را در بر می‌گیرد. برخورد با فاسدان بارها و بارها رسانه‌ای شده است….

فرشاد مومنی ، کارشناس اقتصادی ، در اظهاراتی تکان‌دهنده از عمق فساد در حکومت «اسلامی» نوشت: فقط بر اساس داده‌های انتشاریافته دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه سال۹۷ و ۹۸ تنها از طریق بستن بخشی از مجاری فساد می‌توانید معادل دو برابر بودجه عمومی سال۱۴۰۱ عایدی داشته باشید.

به نوشته روزنامه تاره صبح، فرشاد مومنی با اشاره به سقوط وحشتناک ارزش پول ملی گفت: با صد هزار تومان پول در سال۱۳۵۶ می‌شد بالغ بر یک کیلو گرم طلا خرید ولی در سال۱۳۹۹ با همان صد هزار تومان می‌شود هشت‌صدم یک گرم طلا خرید یعنی ارزش آن تقریبا یک به ۴۰هزار شده است.

این کارشناس اقتصادی در ادامه افزود: «کیفیت زندگی مردم در ابعاد بی‌سابقه‌ای سقوط کرده است. بنیه تولید ملی به‌صورت فاجعه‌آمیزی سقوط کرده و بی‌سابقه‌ترین صنعت زدایی ها در تاریخ اقتصادی ۵۰ساله اخیر ایران در این دوره اتفاق افتاده است و از همه آنها مهم‌تر این است که حکومت در بدترین وضعیت مالی قرار گرفته است.»

اگر به گزارش‌های انتشار یافته و آمارهای اعلام شده دقت لازم شده باشد، نتیجه به‌راستی فاجعه‌ای انسانی است. علت نابرابری و تبعیض اجتماعی در میهن ما با تمام پیامدهای هلاکت‌بارش حکومت جمهوری اسلامی است، رژیمی که با چپاول اموال ملت زندگی سراسر رنج و محرومیت را به مردم  رنج دیده ایران تحمیل کرده است. اعمال سیاست های اقتصادی نولیبرالی، ظلم و فساد گستردۀ در دستگاه های دولتی و غارت منابع ملی همه بخشی از یرخوردها و سیاست های کلان رژیم در سال های اخیر بوده است که زمینه ساز اصلی وضعیت فاجعه بار کنونی است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا