بین‌المللی

چین و روسیه می‌توانند در برابر فشار قدرت‌های سلطه گرا مقاومت کنند

وزیر خارجه چین امروز پنجشنبه اعلام کرد که هر دو کشور روسیه و چین ضامن توسعه پایدار جهانی هستند و سلطه گرایی برخی کشورها نمی تواند آنها را از میدان به در کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «وانگ ئی» وزیر خارجه چین گفت که هم پکن و هم مسکو می توانند نظم جهانی را تضمین و در برابر فشار کشورهایی که به دنبال هژمونی و سلطه در سراسر جهان هستند مقاومت کنند.

وانگ در این باره گفت: من به شدت معتقدم که اگر قدرت ‌های عظیم ما، چین و روسیه، در کنار یکدیگر بایستند و همکاری ‌های خود را تقویت کنند، نظم جهانی تزلزل ‌ناپذیر و اصول جهانی غیرقابل انکار خواهد بود. هژمونیسم (سلطه گرایی) نمی تواند ما را شکست دهد.

وزیر خارجه چین یادآوری کرد که پکن و مسکو به عنوان ضامن توسعه پایدار جهانی هستند و در عین حال در سکوهای مهم چندجانبه مانند سازمان همکاری شانگهای (SCO) و «بریکس» BRICS همکاری سازنده دارند.

وی افزود: ما در حال تقویت همکاری راهبردی مان در زمینه مسائل مبرم و فوری، حفظ ثبات منطقه ای و ایفای نقش محوری در تقویت انسجام بسیاری از کشورهای در حال توسعه بوده ایم.

پیشتر نیز سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن اشاره به اینکه روسیه و چین چشم انداز گسترده ای برای همکاری دارند، اعلام کرده بود که حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در حال افزایش است.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که روسیه و چین بزرگترین همسایگان یکدیگر هستند که «بنیان محکم و چشم انداز گسترده ای برای همکاری دارند».

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا