گوناگون

از گور خوابی تا اتوبوس خوابی

شهرداری دریافت هزینه برای اتوبوس خوابی در تهران را تکذیب کرد.
پنج سال پیش در همین روزها بود که گزارشی درباره گورخوابی افراد بی‌سرپناه در گورستان نصیرآباد منتشر شد. این گزارش شوکه کننده با واکنش‌های فراوانی در سطوح مختلف روبه‌رو شده بود…..

اصغر فرهادی، کارگردان به حسن روحانی، رئیس‌جمهور وقت نامه نوشت و گفت که شرم سراسر وجودش را فراگرفته است.
روحانی هم دراین‌باره واکنش نشان داد و ضمن آنکه نامه فرهادی را دردناک توصیف کرد مقوله گورخوابی را غیرقابل‌تحمل خواند. حالا پس از پنج سال گزارش‌های مختلفی درباره اتومبیل خوابی و اتوبوس خوابی منتشر می‌شود.

۱۵ تا ۲۴هزار تومان برای اتوبوس خوابی

اخیراً روزنامه همشهری گزارشی درباره خوابیدن افراد آسیب‌پذیر در اتوبوس‌های شهر تهران منتشر کرد که با واکنش‌های متعددی روبه‌رو شد. این روزنامه نوشته بود: بلیت اتوبوس و بی‌آرتی در روز ۱۴۰۰ تومان است و در شب سه هزار تومان.
افرادی که در بی‌آرتی می‌خوابند برای مسیر تجریش-راه‌آهن دست‌کم باید ۱۵هزار تومان و حداکثر ۲۴هزار تومان پرداخت کنند.
در این گزارش آمده بود: «خط آزادی – تهران‌پارس طولانی‌تر است. اتوبوس‌ خواب‌ها می‌توانند ۴۵دقیقه بخوابند.
پس دفعات کمتری خط عوض می‌کنند و پول کمتری می‌دهند؛ اما دمای هوای اتوبوس این خط فقط سه درجه است. مشابه هوای بیرون. خط تجریش – راه‌آهن کوتاه‌تر است؛ حدود ۳ دقیقه. هم ‌زمان خوابشان کوتاه‌تر است، هم باید دفعات بیشتری پیاده و سوار شوند؛ اما بی‌آرتی‌های این خط گرم است.
دمای هوای آن ۲۴درجه است. با صندلی‌های سالم و روکش‌های مخملی.» اما مدیران شهری تهران معتقدند که این خبر غیر واقعی است.

شهردار دریافت هزینه برای اتوبوس خوابی را تکذیب کرد

در همین زمینه، علیرضا زاکانی شهردار تهران که پیشتر از تبدیل تهران به شهر الگوی جهان اسلام سخن گفته بود، به باشگاه خبرنگاران گفته: گرمخانه‌های شهرداری آماده هستند، ولی متأسفانه افراد آسیب‌دیده به گرمخانه‌ها نمی‌روند و به علت اینکه شهرداری حکم قانونی ندارد، نمی‌تواند به‌اجبار این افراد را به گرمخانه‌ها منتقل کند و با خواهش این کار را انجام می‌دهیم.
زاکانی دریافت هزینه برای اتوبوس خوابی را تکذیب کرد و گفت: ما برای انتقال افراد به گرمخانه‌ها التماس می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت واحد: به آن شدتی که می‌گویند، نیست

محمود ترفع مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی شهرداری تهران نیز در مورد موضوع بی‌آرتی خوابی واکنش نشان داد و با بیان اینکه وجود این پدیده را انکار نمی‌کنیم گفت که این پدیده به شدتی که در گزارش عنوان شده، نیست.
او با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر بی.آر. تی خوابی به ایسنا گفت: این پدیده به شدتی که در گزارش عنوان شده، نیست و از گذشته نیز شاهد خوابیدن معتادان روی صندلی‌شان در اتوبوس‌ بوده‌ایم، اما این افراد جدید، ظاهر مناسبی دارند و کارت بلیت می‌زنند و وارد اتوبوس می‌شوند.
وی با بیان اینکه ما چگونه می‌توانیم تشخیص دهیم که این مسافر جای خواب دارد یا نه؟ گفت: ما وجود این پدیده را انکار نمی‌کنیم اما این مسئله یک اتفاق اجتماعی و اقتصادی است و شرکت واحد اتوبوس‌رانی در آن نقشی ندارد. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران با تأکید بر اینکه راننده اتوبوس امکان تشخیص مسافر از اتوبوس‌خواب را ندارد، گفت: البته بر اساس پروتکل‌های اتوبوس‌رانی، همه مسافران باید در انتهای خط، اتوبوس را ترک کنند.
همچنین رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران اعلام کرد اتوبوس خوابی در شورای شهر پیگیری و بررسی می‌شود.
زهرا شمس احسان در حساب توییتری خود نوشت: هرچند که موضوع اتوبوس خوابی، یک مسئله جدید و البته فراگیر نیست، اما کرامت شهروندی بدین معناست که «حتی یک نفر» نیز نباید برای نداشتن جای خواب مناسب، این‌چنین شب را به صبح برساند. وی در ادامه نوشت: در شورای شهر این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

گزارش‌های قبلی درباره اتومبیل خوابی در تهران

گزارش‌های دیگری حاکی از اتومبیل خوابی در تهران است. در یکی از گزارش‌ها ذکرشده بود افرادی در بلوار میرداماد تهران که از شهرستان‌ها برای مسافرکشی به تهران می‌آیند شب‌ها در خودرو می‌خوابند و اول صبح پیش از آنکه مسافرکشی را شروع کنند، جای پارک خود را به رانندگان سرگردان می‌فروشند.
پیش‌ازاین محسن پور سیدآقایی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفته بود: بعضی جوانان شهرستانی با کمک همدیگر یک خودروی ارزان‌قیمت را خریداری کرده و به‌نوبت در سطح شهر به جابه‌جایی مسافر پرداخته و شب‌ها نیز در پارک‌ها و یا در خودرو به استراحت می‌پردازند.

همدلی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا