گوناگون

مجوز محیط‌زیست برای صادرات پرندگان زینتی به کشور‌های عربی!

چند سالی است که کشور‌های حوزه خلیج‌فارس برای غنی کردن زیستگاه‌های خود پرندگان ایرانی را می‌خرند و بازار قاچاق این پرندگان داغ است؛ اما این بار قاچاقی در کار نیست و پرندگان زینتی ایران با مجوز متولی حیات‌وحش یعنی سازمان محیط‌زیست با هواپیما راهی این کشور‌ها می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران – در سوم آبان ۱۴۰۰ مأموران فرودگاه اهواز محموله پرندگان زینتی به مقصد کشور کویت را متوقف می‌کنند و به دنبال آن شرکت صادرکننده صادر کردن محموله مجوز محیط‌زیست را به فرودگاه عرضه می‌کند. چند روز گذشته سند مجوز محیط‌زیست خوزستان برای صادرات پرندگان زینتی منتشر شد که حاکی از آن است، در سوم آبان ۱۴۰۰ مأموران فرودگاه اهواز محموله پرندگان زینتی به مقصد کشور کویت را متوقف می‌کنند و به دنبال آن شرکت صادرکننده صادر کردن محموله مجوز محیط‌زیست را به فرودگاه عرضه می‌کند.

در این نامه مجوز خروج ۳۰۰قطعه قناری، ۱۰۰قطعه بلبل خرما، ۱۰۰ مرغ مینا، ۱۵۰فنچ و ۲۰۰ قطعه جوجه شترمرغ داده‌شده است که نکته جالب آن وجود بلبل خرما در این لیست است که جزء پرندگان ممنوعه برای شکار و نگهداری است. شهاب‌الدین منتظمی مدیرکل دفتر حفاظت حیات‌وحش سازمان محیط‌زیست در گفتگویی در مورد صادرات این پرندگان گفت: این مجوز بر اساس مشاغل خانگی صادرشده و صادرات پرندگان زینتی یک امر عادی در جهان است.

وی در مورد وجود بلبل خرما در این محموله گفت: بلبل خرما در این لیست وجود نداشته است. چند سالی است که کشور‌های حوزه خلیج‌فارس برای غنی کردن زیستگاه‌های خود پرندگان ایرانی را می‌خرند و بازار قاچاق این پرندگان داغ است؛ اما این بار قاچاقی در کار نیست و پرندگان زینتی ایران با مجوز متولی حیات‌وحش یعنی سازمان محیط‌زیست با هواپیما راهی این کشور‌ها می‌شوند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا