گوناگون

فاجعه گرسنگی

بر اساس برآورد سازمان ملل متحد ۲۳ میلیون افغانستانی در وضعیت حاد اقتصادی قرار دارند و از شدت گرسنگی در خطر مرگ هستند.سازمان ملل متحد برآورد کرده است که حدودا ۵۵ درصد از جمعیت افغانستان از گرسنگی شدید رنج می‌برند. کبری زن بیوه افغانستانی است که با ۸ نفر از اعضای خانواده‌اش در بامیان زندگی می‌کند….

او در زمستان سرد افغانستان برای گرم کردن اتاق محقرشان به سوخت نیاز دارد. آرد مصرفی یک ماه پیش این خانواده به اتمام رسیده است و هیچ مواد خوراکی برای مصرف روزانه‌شان ندارند.زمانیکه طالبان در افغانستان هرج و مرج به پا کرد هیزم‌هایشان را دزدیدند.
روز به روز بر تعداد خانواده‌هایی همچون خانواده کبری در افغانستان بیشتر می‌شود.حالا بعد از گذشت چند ماه از سقوط افغانستان سازمان ملل گفته است نزدیک به ۹ میلیون افغان در معرض خطر مرگ هستند. چنان که تصاویر منتشر شده روایت می‌کنند مردم در این فصل سرد حتی پلاستیک هم که از ورود باد سرد به اتاق‌هایشان جلوگیری می‌کرد هم تمام کرده‌اند.
خشکسالی شدید بر افغانستان حاکم شده است و این کشور امسال ۴۰ درصد از محصولات خود را به دلیل خشکسالی از دست داده است و این خود دلیلی برای افزایش مصرف نان و گندم مردم است.در تصاویر روز عکس‌هایی از زندگی کبری زن بیوه افغان را که در اوج سرما با فقر و گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کند را ببینید.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا