گوناگون

هشدار هواشناسی؛ در جنوب ایران چه خبر است؟+فیلم

 

سیل، آبگرفتگی و فوت چندین شهروند در شهرهای جنوبی؛ بارندگی های شدید در شهرهای جنوبی ایران که از هفته پیش آغاز شده و همچنان ادامه دارد، باعث ایجاد خسارات گسترده ای در این مناطق شده است…..

هشدار قرمز هواشناسی؛ در جنوب ایران چه خبر است؟

بارندگی‌های سیل‌آسا در جنوب ایران، خسارات و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است (فیلم زیر). در این بارش‌ها که حجم آن بسیار بالا گزارش شده است، چندین نفر نیز کشته و زخمی شده‌اند. مدارس، ادارات و فعالیت‌های تجاری و .. در برخی شهر‌ها نیز تعطیل شده است.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ تصاویر و ویدئوهای منتشر شده از شهرهای جنوبی ایران، همچون بندرعباس، اهواز، بوشهر، چابهار و … خیابان‌های غرق آب را نشان می‌دهد. گرچه بسیاری از مردم از حجم بالای بارندگی‌ها خوشحال هستند اما آبگرفتگی معابر، خیابان‌ها، بالاآمدن فاضلاب و … شرایط زندگی را برای مردم سخت کرده است.

یک کارشناس هواشناسی نیز: براساس آخرین اطلاعات و آمار‌های هواشناسی تا آخر هفته بارش‌های شدیدی در مناطق کشور پیش بینی می‌شود.

احمدی در مصاحبه با صدا و سیما افزود: براساس آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی بارش‌های بسیار شدیدی در بخش‌های جنوبی کشور پیش بینی می‌شود. در استان‌هایی مثل فارس، بوشهر، هرمزگان و مناطق جنوبی استان کرمان بارش‌های شدیدی پیش بینی شده که هشدار سطح قرمز در این مناطق صادر شده است.

کارشناس هواشناسی گفت: این دومین هشدار قرمز در سال ۱۴۰۰ در این مناطق است و به این معناست که ممکن است بارندگی‌های هفته جاری باعث ایجاد آبگرفتگی شدید در این مناطق شود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا