اخبار

حضور نماینده وزارت اطلاعات در بند ۳۵۰ اوین و تلاش برای ایجاد تشنج

فردى با نام مستعار «عباسى» که مدتى است از سوى بازداشتگاه ٢٠٩ (وزارت اطلاعات) در بند ٣۵٠ زندان اوین رفت و آمد مى کند اخیرا حضور خود را در بند ٣۵٠ این زندان افزایش داده و براى ایجاد تنش در این بند تلاش مى کند…

به گزارش خبرنگار کلمه، وى که از ماموران بدنام وزارت اطلاعات در زندان اوین است با برقرارى تماس نزدیک با تعدادى از محکومان جاسوسى به نفع اسراییل که محکومیت هاى سنگین جاسوسى دارند با دادن وعده کمک به آن‌ها درصدد سازماندهى آن‌ها براى ایجاد تنش با زندانیان سیاسى در این بند برآمده است.

مدتى قبل نیز پس از نامه زندانیان سیاسى به باراک اوباما براى لغو تحریم هاى اقتصادى علیه ایران، عباسى از محکومان جاسوسى خواسته بود طى نامه اى به رهبرى مخالفت خود را با آن نامه اعلام کنند تا راه براى مساعدت به آن‌ها فراهم شود.

با وجود اینکه طبق قانون بند ٣۵٠ زندان اوین، تحت نظر سازمان زندان هاست و دستگاه هاى اطلاعاتى حق دخالت در امور آن را ندارند بسیارى از تصمیمات این بند بوسیله نماینده وزارت اطلاعات به رییس بند دیکته مى شود و مدیر بند نیز تسلیم وى است.

اخیرا در چند مورد دخالت هاى وى در مسائل داخلى بند که به زندانیان مربوط مى شود و تحریک محکومین جاسوسى فضاى ملتهبى در بند ٣۵٠ ایجاد کرده که نگرانی هایی برای رخ داد حادثه در آینده را ایجاد کرده است.

گفتنى است پس از انتخابات ریاست جمهورى خرداد ٩٢ این نماینده اطلاعات مدتى حضور خود را در بند ٣۵٠ متوقف کرده بود اما طى هفته هاى اخیر، وی فعالیت هاى خود را علیه زندانیان سیاسى حوادث پس از انتخابات ٨٨ تشدید کرده و اعلام کرده که با وجود انتخاب آقاى روحانى هیچ تغییرى در رفتار‌ها و رویکردهاى وزارت اطلاعات بعمل نیامده و وزارت اطلاعات به روال سابق خود یعنى «شرایط پیش از انتخابات» عمل خواهد کرد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا