حقوق بشر

دادگاه انقلاب تهران؛ سه متهم سیاسی مجموعا به ۱۲ سال حبس و ضبط ملک شخصی محکوم شدند

از این جهت که هیچ دلیلی برای اتهامات مطروحه علیه آنان وجود نداشت و صرفا احضار آنان توسط نهاد امنیتی به بهانه برگزاری چند جلسه مشاوره خانوادگی عادی صورت گرفته بود، این شهروندان بدون وکیل و با اطمینان از مختومه شدن پرونده در دادگاه حاضر شدند و در کمال ناباوری با بهانه‌های مختلف از جمله سوابق خانوادگی، علاوه بر احکام حبس با ضبط باغ شخصی خانم میزرایی نیز که میزبان جلسات مشاوره بود روبرو شدند.

خبرگزاری هرانا – آذر کروندی موسی زاده، رقیه سلطان میرزانی و مخصوص بخارائی شهروندان ساکن تهران توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب این شهر مجموعا ۱۲ سال حبس و ضبط ملک (باغ) شخصی واقع در شهریار به نفع دولت محکوم شدند.

بر اساس این حکم که در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۴۰۰، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران صادر و به آنها ابلاغ شده است، مخصوص بخارانی و آذر کروندی موسی زاده به تحمل پنج سال حبس تعزیری و رقیه سلطان میرزانی به تحمل دو سال حبس تعزیری و ضبط ملک (باغ) واقع در شهریار به نفع دولت، محکوم شدند. اتهام مطروحه علیه این شهروندان “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق همکاری با سازمان مجاهدین خلق، عنوان شده است.

به گفته یک منبع مطلع در خصوص این پرونده؛ این شهروندان در تابستان سال ۹۸ به دنبال برگزاری جلسات مشاوره خانواده در باغ شخصی واقع در شهریار، تحت عناوین اجتماع و تبانی از طریق همکاری با سازمان مجاهدین خلق و تبلیغ علیه نظام مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و با تودیع قرار آزاد بودند.

این شهروندان نهایتا در اردیبهشت سال جاری طی احضاریه ای به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری احضار شده و محاکمه شدند.

این منبع مطلع افزود: از این جهت که هیچ دلیلی برای اتهامات مطروحه علیه آنان وجود نداشت و صرفا احضار آنان توسط نهاد امنیتی به بهانه برگزاری چند جلسه مشاوره خانوادگی عادی صورت گرفته بود، این شهروندان بدون وکیل و با اطمینان از مختومه شدن پرونده در دادگاه حاضر شدند و در کمال ناباوری با بهانه‌های مختلف از جمله سوابق خانوادگی، علاوه بر احکام حبس با ضبط باغ شخصی خانم میزرایی نیز که میزبان جلسات مشاوره بود روبرو شدند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا