جوانان

هر دم از این باغ بری می‌رسد – تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد

حال و روز این روزهای ملت ایران انگار رنگ و بوی این بیت را بیشتر به خود گرفته است. روزهایی که با علنی‌شدن فیش‌های حقوق‌های نجومی برخی مدیران دولتی پیدا و پنهان‌های زیادی از دولت های برگمارده رژیم «ولایی» انتشار بیرونی پیدا می کند. در کنار این نوع خبر ها، کارگران و خانواده های شان به طور روزمره به زیر «خط فقر» و خط «بقا» و «فنا» سقوط می کند. در این راستا، محمدرضا محبوب‌فر از کارشناسان حوزه سلامت پیرامون فقر و فلاکت لجام‌گسیخته در جمهوری اسلامی هشدار داد که رشد فقر در یکصد سال اخیر بی‌سابقه بوده است….

او می گوید: این روزها تحریم و ســوء مدیریت و فسادهای سیســتماتیک و افسارگسیخته در کشور باعث شده است که جمعیت بدمسکن و حاشیه‌نشین در کشور تا ۴۰میلیون نفر افزایش پیدا کند. گورخوابی، اتوبوس خوابی و مترو خوابی، جوی و نهر خوابــی و کارتن خوابی از پدیده‌های نوظهور و جدید در کشور است که دامنه آن از پایتخت گرفته تا اقصی نقاط کشور گسترش یافته است و حد و مرزی هم نمی‌شناسد.

این کارشناس امور اجتماعی در ادامه گفت: اعضای خانواده یا به‌صورت انفرادی یا به‌صورت دســته جمعی و گروهی آواره شــده‌اند و در مکان های مختلف از نهر و جوی و نخاله‌های ساختمانی گرفته تا در قبرستان ها و گورهای آماده شده و محل پسماندهای شهری و اتوبوس و مترو و ساختمان های متروکه، شب را به صبح می‌رسانند.

اوی افزود: از زمانی که اتوبوس‌خوابی در تهران مطرح شد، مسئولان شهری تنها به این بسنده کرده‌اند که برای مبارزه با این پدیده، بگیر و ببند راه بیندازند و دیگر اجازه ندهند که اتوبوس‌ها و متروها برای استفاده شب تا صبح در اختیار افراد بی‌ــرپناه قرار گیرد. اکنون خبر می‌رسد که اتوبوس و مترو از دسترس بی‌خانمان ها و آوارگان کوچه و خیابان خارج شده است و بحران اتوبوس‌خوابی و متروخوابی به خیابان های پایتخت و دیگر شهرهای کشور کشانده شده است و خیابان‌خوابی افزایش پیدا کرده است.

این کارشناس در پایان به تبعات و پیامدهای این وضعیت اسفناک به سردمداران حکومتی هشدار داد و گفت: کشور به درجه‌ای از فلاکت رسیده که به گورخوابی و اتوبوس‌خوابی و داروی نسیه و نوزادفروشی روی آورده است. باید تا دیر نشده اقدام کرد، در غیراین صورت شرایط بدتر خواهد شد و صبر مردم تمام خواهد شـد و در این حین معلوم نیست کشور به چه سمت و سویی کشیده شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا