گوناگون

با وجود ممانعت شدید حراست و مدیریت، رانندگان شرکت واحد اعتراض کردند

با فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران امروز رانندگان شرکت در ادامه پیگیری مطالبات صنفی خود در سطح شهر با چراغ روشن و با سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کرده و اعتراض خود را به بی توجهی به وضعیت خود اعلام کردند…..

به گزارش کانال سندیکای شرکت واحد، همزمان حراست و مدیریت شرکت واحد برای ممانعت از شکل‌گیری این اعتراضات صبح امروز از خروج برخی رانندگان جلوگیری کردند، اما تصاویر حاکی از شکل‌گیری این اعتراضات در مناطق مختلف است.

چندین سال است که رانندگان شرکت واحد تهران با پیگیری و نامه نگاری‌های مختلف اعتراض خود را نسبت به عدم اجرای طرح بازنگری طبقه‌بندی مشاغل اعلام کرده اند.

ماه گذشته نیز در ادامه‌ی این اعتراضات مقابل شورای شهر و شهرداری تهران دست به تجمع زدند. اما امروز آنان اعتراض خود را به شکلی دیگر و با روشن کردن چراغ اتوبوس و کم کردن سرعت تا ۳۰ کیلومتر در ساعت، ادامه دادند.

رانندگان و اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در فراخوان قبلی خود هشدار داده بودند چنانچه پس از این اقدام اعتراضی در روز ۱۸ دی مدیریت شرکت واحد حاضر به پذیرش خواسته‌های به حق‌ آنها نشوند، با نظر جمعی، اعتراض دیگری را برنامه‌ریزی خواهند کرد.

کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، اواخر آبان‌ماه امسال یک بیانیه و یک طومار اعتراضی شامل خواست اجرای بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل، شارژ کارت اعتباری و مطالبات دیگر، شامل ده بند را در دبیرخانه شهرداری تهران و شورای شهر تهران به ثبت رساندند.

در این بیانیه ۷۲ صفحه‌ای، مطالبات کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی بدین ترتیب فهرست شده بود: «اجرای فوری بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل، پرداخت معوقات شارژ کارت‌های اعتباری، پرداخت بدون وقفه چهار درصد حق بیمه کارگرانی که شرایط بازنشستگی‌شان احراز شده است، تعیین تکلیف کارگرانی که از تسهیلات مسکن برخوردار نشده‌اند، تعیین تکلیف پروژه‌های مسکن تعاونی مسکن شرکت واحد از جمله سپیدار دو و سه، سهیل که بیش از ده سال است بلاتکلیف می‌باشند، رفع هرگونه تبعیض در پرداختی کارمندان شهرداری و کارگران شرکت واحد، بازگشت به کار پنج راننده اخراجی حق طلب که به دلیل پیگیری مطالبات رانندگان سال‌هاست اخراج از کار شده‌اند، شروع دوباره سفرهای زیارتی و تفریحی یا پرداخت هزینه‌های این سفرها، پرداخت پک بهداشتی کرونا، پرداخت سود سهام بانک شهر و پرداخت یکجا و بدون تاخیر سنوات خدمت بازنشستگان».

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا