گوناگون

موافقت مجلس با کلیات بودجه ۱۴۰۱

مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز خود در حالی با کلیات لایحه بودجه سال آینده موافقت کرد که مقام‌های دولت اعلام کردند وضعیت فعلی قابل ادامه دادن نیست و ارز ۴۲۰۰ تومانی باید حذف شود…..

در این جلسه مجلس کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ با ۱۷۴ رای موافق، ۷۶ رای مخالفت، و شش رای ممتنع از ۲۶۱ نماینده حاضر تصویب شد.

پس از موافقت مجلس با کلیات این لایحه، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس، وعده داد که در تصویب جزئیات بودجه موضوع جبران اثرات حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در نظر گرفته خواهد شد.

در این جلسه مسعود میر کاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، با اشاره به وضعیت تحریم‌ها و درآمد نفت ایران اعلام کرد که وضعیت فعلی اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی قابل ادامه دادن نیست.

او تاکید کرد که فروش نفت ایران در سال آینده حداکثر یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز و درآمد دولت تنها ۱۶ میلیارد دلار خواهد بود.

میرکاظمی خطاب به نمایندگان مجلس گفت که «ما امروز در حال مذاکره هستیم و باید صدای واحدی از ما شنیده شود.» او تاکید کرد که «شکنندگی مردم زیاد شده و آنان تحمل ندارند که دولت و مجلس رودرروی هم بایستند.»

ابراهیم رئیسی، نیز در جلسه مجلس گفت که اگر دولت می‌خواست به قانون عمل کند باید ارز ۴۲۰۰ تومانی را بدون جبران اثرات آن حذف می‌کرد اما تصمیم گرفت امسال اختصاص آن ادامه پیدا کند و برای جبران اثرات حذف آن در سال آینده نیز تمهیداتی اندیشیده شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا