دیدگاه‌ها

بیانیه شورای مرکزی کمونیست های اتحاد شوروی: به شما اجازه نخواهیم داد فضای اوراسیا را منفجرکنید

م. چابکی: ما نمایندگان ۱۸ حزب کمونیست  با مردم قزاقستان  پیوندهای تاریخی برادرانه و سرنوشت مشترک بهم گره خورده داریم. ما آماده ایم تا تمام تلاش خود را برای بازگرداندن صلح و آرامش به سرزمین قزاقستان انجام دهیم. ما از آن گروه ها و نیروی سیاسی حمایت می کنیم که با دفاع از حاکمیت ملی و عدالت اجتماعی، قاطعانه با غارت و بی قانونی حاکم در این واقعه ژانویه مبارزه می کنند.

رویداد قزاقستان

شورای مرکزی اتحادیه احزاب کمونیست – CPSU نگرانی عمیق خود را نسبت به آنچه در جمهوری قزاقستان اتفاق  افتد ابراز می دارد. با وجود اظهارات مقامات رسمی در مورد ثبات و شکوفایی قزاقستان، تنش اجتماعی دراین جمهوری پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی هر سال تشدید می شود. کشورهایی که تحت تأثیر منفی رژیم الیگارشی قرار می گیرند، شروع به مبارزه با نمادهای اتحاد جماهیر شوروی می کنند، فعالیت احزاب کمونیست را محدود کرده اند – در نتیجه این امر منجر به غیرانسانی شدن مناسبات  می گردد. و مسیر سیاسی  جامعه  بدور  ازجبران شدن می شود.

تعجب برانگیر نیست سیاست اجتماعی-اقتصادی ضد مردمی به معنای واقعی کلمه، مردم را به خیابان ها و میادین شهرها به اعتراض سوق می دهد. دولت با افزایش قابل توجه قیمت گاز مایع، ده ها هزار شهروند را از معیشت خود محروم کرد. با این حال، سرویس های ویژه خارج از کشور ترفندانه از خشم عادلانه مردم محروم سوء استفاده کردند. ما کمونیست ها کاملاً دراین مبارزه سهیم هستیم. آنها که در سال ۱۹۹۱ اتحاد جماهیر شوروی را به دست مزدوران خود ویران کردند، اکنون ۳۰ سال بعد، قصد دارند فضای اوراسیا را که در جای خود باقی مانده است کاملاً “پاکسازی” کنند.

امپریالیسم جهانی به رهبری ایالات متحده با به راه انداختن کشتارهای خونین در عراق، لیبی، سوریه، افغانستان، هر روز به مرزهای روسیه و بلاروس نزدیکتر می شود. یک جنگ ترکیبی علیه ما براه انداخته اند و در حال حاضر در سرزمین های اوکراین، مولداوی و ایالت های ماوراء قفقاز در جریان است. گام بعدی جمهوری های آسیای مرکزی است. اکنون اهمیت شرایط در این است که اجازه تجزیه دولت قزاقستان را ندهیم! مراکز تروریستی در مدت طولانی در این کشور فعالیت می کنند و به طور سخاوتمندانه از خارج تامین  مالی می شوند. این ها نقش کلیدی در تحریک احساسات پوگروم، بی ثبات کردن سیستم مدیریت، و انتقام جویی وحشیانه علیه افسران مجری قانون و پرسنل نظامی را دارند.

ما نمایندگان ۱۸ حزب کمونیست  با مردم قزاقستان  پیوندهای تاریخی برادرانه و سرنوشت مشترک بهم گره خورده داریم. ما آماده ایم تا تمام تلاش خود را برای بازگرداندن صلح و آرامش به سرزمین قزاقستان انجام دهیم. ما از آن گروه ها و نیروی سیاسی حمایت می کنیم که با دفاع از حاکمیت ملی و عدالت اجتماعی، قاطعانه با غارت و بی قانونی حاکم در این واقعه ژانویه مبارزه می کنند.

در عین حال، حوادث غم انگیز برای همه ما یک درس عینی است. کودتاهای مخرب و “انقلاب های رنگی” مختلف فضای اوراسیا را فرا گرفته و تا زمانیکه مردم شوروی ساختمان آینده خود را به دست گیرند مقاومت خواهیم کرد. آنان در سناریوهای مرگبار درگیری قومی نقش بازی می کنند تا این چارچوب را متزلزل سازند.

ما یکپارچگی در چارچوب اتحادیه اقتصادی اوراسیا را به یک سطح کیفی جدید می رسانیم. صدمین سالگرد اتحاد جماهیر شوروی را در دسامبر ۲۰۲۲ برای احیای سنت های قدیمی و همبستگی برادرانه با کمک متقابل به ارمغان می آوریم!

مردم شوروی، متحد شوید!

ما با هم قوی هستیم!

اجازه ندهیم فضای اوراسیا منفجر شود!

برگرفته از سایت شورای مرکزی احزاب کمونیست شوروی

م. چابکی: ۲۰۲۲.۰۱.۰۹

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا