فرهنگی

پرفروش‌ترین کتاب‌ها در آلمان در سال ۲۰۲۱

بیش از یک میلیون عنوان کتاب در سال ۲۰۲۱ در آلمان انتشار یافت و ۲۷۳ میلیون جلد کتاب به فروش رسید. محبوب‌ترین کتاب نزد خوانندگان آلمانی یک رمان به قلم دلیا اوونس، نویسنده آمریکایی بود. جایگاه دوم را یک نویسنده آلمانی داشت….

به گزارش دویچه وله، بر اساس رتبه‌بندی نهاد “مدیا کنترل”، در سال ۲۰۲۱ میلادی در مجموع ۲۷۳ میلیون جلد کتاب در آلمان به فروش رسیده‌اند. این در حالی است که به طور مشخص یک میلیون و ۲۸هزار و ۴۶۹ عنوان کتاب در این کشور انتشار یافتند.

بر پایه داده‌های این نهاد، رمان “آواز خرچنگ‌های رودخانه”، اثر نویسنده و جانورشناس آمریکایی “دلیا اوونس” با حدود ۷۰۰هزار جلد بیشترین فروش را داشته است.

جایگاه دوم را “ژولی تسه”، نویسنده زن آلمانی با رمان اجتماعی “درباره انسان‌ها” به خود اختصاص داده است. این رمان با موضوع کرونا، درباره حضور یک زن با فرهنگ شهری در یک روستای ایالت براندنبورگ در شرق آلمان است.

بر اساس داده‌های “مدیا کنترل”، رمان ژولی تسه در نیمه اول سال ۲۰۲۱ هنوز در صدر فروش کتاب‌ها قرار داشت.

این دومین موفقیت این نویسنده آلمانی است. او در سال ۲۰۱۶ یک رمان میهنی با عنوان “در میان مردم” منتشر کرد که تا مدت‌ها پرفروش‌ترین کتاب بود. این رمان نیز در باره نقل مکان یک زن ساکن کلان‌شهر برلین با فرهنگ شهرنشینی به یک روستای ایالت براندنبورگ است که مجبور است با زندگی روستایی دست و پنجه نرم کند.

در میان ۱۰ کتاب پرفروش آلمان در سال ۲۰۲۱، جایگاه سوم به کتابی با موضوع گربه اثر “هاپه کرکلینگ”، مجری برنامه‌های سرگرم‌کننده و طنزپرداز تحت عنوان “پنجه‌ات را از روی میز بردار” بوده است.

کرکلینگ در پاسخ به پرسش هفته‌نامه اشپیگل که آیا گربه‌ها بهترین دوستان انسان هستند، می‌گوید: «این بیشتر من را یاد سگ می‌اندازد. گربه‌ها انسان‌ها را در مسیر زندگی‌شان همراهی می‌کنند و به آن‌ها این امکان را می‌دهند که به پهنای افق احساس‌شان بیفزاید.»

در جایگاه چهارم رتبه‌بندی ادبیات “سباستیان فیتسِک” با یک داستان جنایی-روانی به نام “پلی‌لیست” قرار دارد و در پی او “داوید سافیر” با داستان جنایی صدراعظم پیشین آلمان تحت عنوان “خانم مرکل: قتل در اوکرمارک” در رتبه پنجم پرفروش‌ترین کتاب‌ها قرار گرفته است.

دیگر کتاب‌های پرفروش “خواهر محوشده”، اثر نوریدین لوسیندا ریلی که سال ۲۰۲۱ درگذشت، “نخستین روز آخر”، اثر دیگر سباستیان فیتسِک، “قتل با احترام”، اثر کارستن دوسه، و نیز “ضیافت با راگوی آهو”، اثر ریتا فالک‌ هستند.

در پایان لیست ۱۰ کتاب پرفروش، کتاب نقاشی کمدی “آستریکس و شیردال”، ۳۹مین جلد از مجموعه آستریکس، اثر ژان-ایو فری با نقاشی‌های دیدی‌یر کنراد قرار دارند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا