بین‌المللی

آمریکا ۵ مقام پیونگ‌یانگ و یک شرکت روسیه را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا امروز از تحریم یک شرکت و یک شهروند روسیه و نیز ۵ مقام پیونگ‌یانگ به بهانه آزمایش موشکی اخیر توسط کره شمالی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت خزانه داری آمریکا امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این کشور یک شرکت و یک شهروند روسیه را به بهانه روابط با کره شمالی تحریم کرده است.

بر اساس اعلام وبگاه این نهاد، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) ادعا کرد که در واکنش به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی به این اقدام تحریمی روی آورده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده تحریم هایی را علیه شرکت «پارسک» و یک شهروند روسیه به بهانه روابط با کره شمالی اعمال کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، شرکت «پارسک» ثبت شده در مسکو و «رومن آلار» شهروند روسیه به فهرست تحریم های دفتر کنترل دارایی های خارجی اضافه شدند.

این در حالی است که خبرگزاری رسمی کره شمالی پیشتر اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر این کشور، حین نظارت بر تازه‌ترین آزمایش موشکی این کشور که بامداد دیروز سه شنبه انجام شد، خواستار ارتقای توان نیروهای نظامی راهبردی کره شمالی شد.

دومین آزمایش موشک مافوق صوت ظرف کمتر از یک هفته، نشانه تاکید بر پیامی است که کیم پیشتر به مناسبت آغاز سال نو اعلام و در آن بر ارتقای فناوری پیشرفته نظامی آن هم در بن بست مذاکره با سئول و واشنگتن، پافشاری کرده بود.

بعد از نظارت بر آزمایش اخیر، کیم دانشمندان حوزه نظامی را به تشدید هرچه بیشتر تلاش‌ها برای ارتقای توان راهبردی در این حوزه به لحاظ کمی و کیفی و همچنین به روز رسانی ارتش، فراخواند.

برخی کارشناسان با اشاره به درج تصویر کیم جونگ اون بر صفحه نخست روزنامه دولتی «رودونگ سیمون»، این طور تعبیر کرده اند که وی به اینکه شخصاً با انجام آزمایش فناوری‌های جدید مرتبط شود و اینکه آمریکا به این مسئله چطور نگاه می‌کند، اهمیتی نمی‌دهد.

کره شمالی صبح امروز چهارشنبه اعلام کرد که موشکی که دیروز آزمایش شد، مافوق صوت و از نوع هواسونگ -۸ بوده است.

آزمایش سه‌شنبه دومین آزمایش در کمتر از یک هفته و سومین آزمایش کلی یک سلاح مافوق صوت توسط کره شمالی بود. به گفته رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی که پرتاب و پرواز این موشک را ردیابی کرده است، این موشک بیش از ۷۰۰ کیلومتر از دریای ژاپن پرواز کرده و به ارتفاع ۶۰ کیلومتری و سرعت آن به ۱۰ ماخ یا بیش از ۷۶۰۰ مایل در ساعت رسیده است.

همچنین گفته شده که این موشک هزار کیلومتر را طی کرد و به طور دقیق به هدف خود اصابت کرده است.

به گفته خبرگزاری کره شمالی، هدف از این آزمایش، تائید نهایی مشخصات سیستم تسلیحات مافوق صوت توسعه یافته بود.

مذاکرات واشنگتن- پیونگ یانگ اواخر ۲۰۱۹، بعد از سه دیدار رسمی و غیر رسمی میان دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، به بن بست خورد. پیونگ یانگ دلیل این ناکامی را عدم جدیت طرف آمریکایی عنوان می کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا