بین‌المللی

معاون وزیر خارجه آمریکا، مسکو را در موضوع اوکراین تهدید کرد

معاون وزیر امور خارجه آمریکا امروز در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست ناتو- روسیه، مسکو را در موضوع اوکراین تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «وندی شرمن» معاون وزیر امور خارجه آمریکا و نماینده این کشور در نشست مسکو- واشنگتن امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: ما و متحدانمان در ناتو معتقدیم که حوزه هایی وجود دارد که در ان ها همکاری با روسیه دست یافتنی است.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا امروز در پایان نشست شورای ناتو- روسیه در کنفرانسی مطبوعاتی در این باره ادعا کرد: روسیه در صورت حمله به اوکراین بهای گزافی خواهد پرداخت. مسکو باید تنش‌ها را کاهش و به تلاش‌های دیپلماتیک فرصت دهد. نگرانی‌ های مسکو درباره اوکراین قابل‌تفسیر نیست.

«وندی شرمن» در این باره گفت: هر کشوی حق دارد به ناتو بپیوندد. (در نشست امروز) به صورت شفافی برای روسیه مشخص کردیم که روسیه در صورت حمله به اوکراین بهای گزافی خواهد پرداخت.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر روسیه گفتگوها را رها کند، نشان می دهد که این کشور در حوزه دیپلماسی جدیت ندارد. ما برای گفتگو آماده ایم؛ همچنین آمادگی لازم برای رویدادهای احتمالی دیگر را نیز داریم.

گفتنی است که در راستای تداوم سیاست روسیه هراسی، محور غربی به سرکردگی آمریکا چندی است که مسکو را به استقرار نیروهای نظامی خود مرز با اوکراین و تلاش برای حمله این کشور به کی‌یف متهم کرده است؛ ادعایی که روسیه آن را رد و تصریح کرده است که این کشور حق برگزاری رزمایش نظامی در هر نقطه از خاک خود را دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا