زحمتکشان

خواست کارگران عسلویه تصویب هرچه سریع‌تر طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت است

کارگران عسلویه از معطلی بسیار در تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت انتقاد کردند.

جمعی از کارگران عسلویه و کنگان در تماس با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه «انتظار داریم از ابتدای سال بعد بساط شرکت‌های پیمانکاری کامل برچیده شود» از معطلی بسیار در تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت انتقاد کردند.

این کارگران می‌گویند: نزدیک دو هفته از تصویب اولیه‌ی طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس گذشته است، قرار بود نمایندگان پنجاه امضا جمع کنند تا طرح مورد نظر با دوفوریت به صحن علنی مجلس برود اما هیچ خبری نشده است؛ چرا این امضاها جمع‌آوری نمی‌شود؟

این کارگران از اظهارات اخیر مسئولان سازمان امور استخدامی ابراز نگرانی کردند؛ از قرار مسئولان این سازمان در سوگیری‌های جدید خود بر «عدالت در پردخت‌ها» به عنوان یک آلترناتیو برای «حذف پیمانکاران» تاکید دارند.

رامین اناری (نماینده کارگران قراردادی و شرکتی کشور) در این رابطه با بیان اینکه تبلیغات برای عدالت در پرداخت‌ها می‌تواند به معنای سنگ‌اندازی در مسیر تصویب طرح ساماندهی باشد؛ می‌گوید: ما به کمتر از تصویب طرح و بریدن دست‌های واسطه‌ها و پیمانکارها راضی نمی‌شویم؛ از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس که تا امروز ایستادگی کرده‌اند، توقع داریم بازهم مقابل این تبلیغات سوء بایستند و هرچه زودتر با جمع‌آوری امضا طرح را به صحن علنی بیاورند.

به گفته این فعال کارگری، مخالفانِ حذف پیمانکاران تمام ارتباطات و لابی‌های خود را به کار گرفته‌اند و می‌خواهند با تمام توان مقابل تصویب طرح بایستند؛ نمایندگان مجلس نباید جامعه‌ی هدف میلیونی طرح را ناامید کنند و نباید بگذارند سودجویان به هدف خود برسند.

در گزارش دیگری فتح الله بیات … در خصوص لزوم تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و حذف پیمانکاران از کارهای دولتی، عمومی و نیمه خصوصی گفت: طرح مجلس برای حذف پیمانکاران را به فال نیک می‌گیریم که البته باید زودتر از این‌ها این اتفاق می‌افتاد. ما سالیان سال پیگیر حذف پیمانکاران بودیم و معتقدیم اگر کارگران به طور مستقیم با کارفرمای اصلی قرارداد ببندند، بسیاری از مشکلات آن‌ها حل خواهد شد.

بیات گفت: کارگری که با کارفرمای اصلی قرارداد می‌بندد بسیار زودتر می‌تواند به مطالبات خود برسد. در حال حاضر شرکت، کار را با برگزاریِ مناقصه به پیمانکار تحویل می‌دهد و زمانی که پیمانِ پیمانکار تمام می‌شود اگر پیمانکار حقوق کارگر را پرداخت نکرده باشد، کارگر به سختی می‌تواند به حقوق خود برسد و بسیار پیش آمده که کارگر در نهایت نمی‌تواند به حقوق خود برسد. معوقه‌ی حقوقی و رد شدنِ لیست بیمه‌ی ناقص از مشکلات عمده‌ی کارگران پیمانکاری است.

وی تاکید کرد: حذف پیمانکاران و همچنین حذف قراردادهای موقت در کارهایی با ماهیت مستمر باعث می‌شود که امنیت شغلی کارگران افزایش پیدا کند و با افزایش امنیت شغلی، امنیت معیشت و در پیِ آن بهره‌وری و کیفیت محصولات و خدمات افزایش پیدا خواهد کرد.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانکاری گفت: امنیت شغلی باعث می‌شود کارگر انگیزه‌ی بیشتری برای کار داشته باشد. حذف پیمانکاران و قراردادهای موقت در شرکتهای دولتی باید هر چه سریعتر آغاز شود و بعد به شرکتهای خصوصی نیز تعمیم پیدا کند. شرکتهای دولتی می‌توانند به عنوان الگویی برای شرکتهای خصوصی باشند.

بیات در پاسخ به این سوال که آیا با وجود قدرتِ شرکتهای پیمانکاری، می‌توان چشم‌انداز روشنی برای حذف شرکتهای پیمانکاری دید، گفت: اگر از جانب دولت و مجلس اراده‌ای برای این کار وجود داشته باشد حتما این اتفاق می‌افتد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر دولت و مجلس با هم همسو هستند و تضاد سختی با هم ندارند، امکان تحقق این امر وجود دارد.

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانکاری گفت: کارگران بخش‌های مختلف به حذف پیمانکاران و تبدیل وضعیتِ خود امیدوارند. ما نیز امیدواریم قوه‌ی قضایه نیز همت کند تا دادنامه‌ی ۱۷۹ دیوان عدالت اداری حذف شود و برای همیشه جلوی رشدِ روزافزونِ قراردادهای موقت در کارهای مستمرگرفته شود و امنیت شغلی برقرار شود.

بیات بیان کرد: بین کارگران رسمی و کارگر پیمانکاری تفاوت بسیاری وجود دارد و این تبعیض‌ها کارگر را آزار می‌دهد که چرا دو نیرو در یک محیط از مزایای متفاوتی برخوردارند.

وی تاکید کرد: امروز کارگران نه امنیت شغلی دارند و نه امنیت معیشت. بنابراین تصمیم مجلس برای حذف پیمانکاران و حذف قراردادهای موقت می‌تواند کمک بزرگی به بخش بزرگی از کارگران کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا