زنان

چرخش عجیب آیت‌الله علم‌الهدی

مسئولان زمینه حضور زنان در ورزشگاه فوتبال را فراهم کنند

امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه در نظام اسلامی هیچ فردی نگفته که زنان محروم از تماشای فوتبال شوند، گفت: دستگاه متولی و مسئول توسعه ورزش در کشور، مسئول ایجاد فضا برای صیانت زنان در تماشای بازی فوتبال است… وی تأکید کرد: زنان همانند مردان باید تفریح و هر نوع ورزشی داشته باشند و مسئولان نظام موظف هستند موظف به صیانت از زنان در عین ورزش هستند.

مسئولان زمینه حضور زنان در ورزشگاه فوتبال را فراهم کنند

آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی؛ امام‌جمعه مشهد همواره مخالف دولت حسن روحانی بود و این مخالفت را در زمان استقرار آن دولت در مسائل بسیاری نشان می‌داد. بااین‌همه این امام‌جمعه مشهور در چند ماه گذشته که دامادش ابراهیم رئیسی زمام امور را به عهده گرفت، از مخالفت‌های سابق خود درباره برخی امور دست برداشته است و حتی به رفع موانع اموری که خود در دولت روحانی مخالف آن‌ها بود، نیز توصیه می‌کند. چندی پس‌ازآن که او صراحتاً نظرش درباره مذاکره در دولت روحانی را پس گرفت آن را در دولت رئیسی توجیه کرد، روز گذشته توصیه‌ای کرد که نشان از چرخش تند او دارد. آن‌گونه که خبرگزاری دولت (ایرنا) خبر داد، علم الهدی روز گذشته گفت: متولی توسعه ورزش در کشور موظف به فراهم‌سازی زمینه حضور زنان برای تماشای فوتبال با حفظ صیانت از آنان است. موضوعی که در دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی، برخی از علما و مراجع با آن مخالفت کرده بودند، اکنون در کانون توصیه امام‌جمعه مشهد قرارگرفته است.
آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی روز جمعه در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد افزود: زمین چمن فوتبال جای هیجان است و زنان نیز به دلیل عاطفی‌تر بودن هیجان بیشتری را از خود ظهور و بروز می‌دهند اما این هیجان به دلیل تحریک‌کننده بودن برای مردان حرام است اما اجبار فدراسیون بین‌المللی فوتبال برای حضور زنان در تماشای فوتبال صرفاً ناشی از شیطنت و رذالت یک عده خارج نشین است. وی با بیان این‌که زنان نباید از تماشای فوتبال محروم و صرفاً محدود به تماشای آن از آیینه تلویزیون شوند ادامه داد: مسئولان ورزش در نظام اسلامی موظف هستند در زمین‌های چمن مکان‌هایی را طراحی و آماده‌سازی کنند که ضمن صیانت از زنان، موجب شود با حضور زنان، مردان نتوانند از هیجان زنان سوءاستفاده کرده و زنان هم با حفظ مصونیت بتوانند بازی فوتبال را در محل تماشا کنند. امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه در نظام اسلامی هیچ فردی نگفته که زنان محروم از تماشای فوتبال شوند، گفت: دستگاه متولی و مسئول توسعه ورزش در کشور، مسئول ایجاد فضا برای صیانت زنان در تماشای بازی فوتبال است. علم الهدی افزود: فراهم کردن فضا برای صیانت از زنان در عین ورزش و تفریح آنان باید به‌وسیله عناصر متدین این دولت و مجلس شورای اسلامی برنامه‌ریزی شود و خواهران و دختران ما باید بتوانند با کمال صیانت از هر نوع ورزش و تفریحی لذت ببرند. وی تأکید کرد: زنان همانند مردان باید تفریح و هر نوع ورزشی داشته باشند و مسئولان نظام موظف هستند موظف به صیانت از زنان در عین ورزش هستند.
امام‌جمعه مشهد با اشاره به این‌که طبق فتوای رهبر انقلاب دوچرخه‌سواری زنان در منظر مردان حرام است، گفت: زنان نباید در مقابل چشمان مردان، سوار دوچرخه شوند اما نباید از دوچرخه‌سواری، اسب‌سواری یا هر ورزش دیگری محروم شوند بلکه باید در حین ورزش مصونیت داشته باشند و در مکانی آماده و مجهز به‌دوراز نگاه مردان بتوانند به هر فعالیتی که دوست دارند بپردازند.علم الهدی با قدردانی از دستور شهردار مشهد مبنی بر ایجاد مکان‌های ویژه بانوان در پارک‌های شهری با بیش از پنج هکتار افزود: باید توجه داشت که صرفاً ساخت پارک بانوان برای این قشر برای خدمت به آنان کفایت نمی‌کند. وی ادامه داد: در دین مبین اسلام تمامی حقوق انسانی، اجتماعی و رفاه اجتماعی زن با مرد مشترک است و هر آن چیزی که مردان در این عرصه برخوردارند زنان نیز باید برخوردار باشند. امام‌جمعه مشهد گفت: اسلام برای زن، اندیشه، تفکر و شخصیت قائل است و به‌هیچ‌وجه این دین بر ضد آزادی، شخصیت و تفریح زن نیست.
گزیده گزارش همدلی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا