بین‌المللی

آمریکا با استقلال سازمان بهداشت جهانی مخالف است

آمریکا که تامین کننده اصلی سازمان بهداشت جهانی است، در برابر طرح‌های پیشنهادی برای مستقل‌تر شدن این سازمان، مقاومت می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق یک سند سازمان بهداشت جهانی که به صورت آنلاین منتشره شده، ‌این طرح پپیشنهادی، که توسط کارگروه تامین مالی پایدار سازمان بهداشت جهانی ارائه شد، سهم مقرر مشارکت سالانه هر یک از اعضا را افزایش می‌دهد.

این طرح بخشی از یک روند اصلاحات گسترده‌تر است که از دل همه‌گیری کرونا بیرون آمده است؛ همه‌گیری‌ای که توانایی سازمان بهداشت جهانی در مداخله زودهنگام در بحران‌ها را به چالش کشید.

اما مقامات آمریکایی به رویترز گفتند که دولت این کشور با این اصلاحات مخالفت می‌کند چرا که نگرانی‌هایی درباره توانایی این سازمان در مقابله با تهدیدهای آتی از جمله چین دارد.

آمریکا در عوض به دنبال ایجاد یک بودجه مجزاست که مستقیما توسط اهداکنندگان کنترل شده و بخش پیشگیری و کنترل شرایط بحرانی و اضطراری در حوزه سلامت است.

چهار مقام اروپایی حاضر در گفت‌وگوها، که خواستند نامشان فاش نشود، این مخالفت آمریکا را تایید کردند. این در حالی است که دولت واشنگتن هنوز در این رابطه هیچ اظهارنظری نکرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا