بین‌المللی

روسیه: انگلیس از یاوه گویی و اقدامات تحریک آمیز دست بردارد

وزارت امور خارجه روسیه به ادعاهای انگلیس مبنی بر تلاش مسکو برای روی کار آوردن سیاستمداران وابسته به خود در اوکراین واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، وزارت امور خارجه روسیه به ادعای انگلیس درباره تلاش مسکو برای گماشتن رئیس جمهوری وابسته به خود در اوکراین واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه روسیه تاکید کرد که این ادعای انگلیس، یاوه گویی است و دلیل دیگری است که نشان می دهد این ناتو است که دست به تشدید تنش پیرامون اوکراین می زند.

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: گمراه سازی رسانه ای که وزارت خارجه انگلیس به آن دست می زند گواه دیگری است که نشان می دهد این کشورهای ناتو به رهبری آنگولاساکسون ها هستند که اقدام به تشدید تنش پیرامون اوکراین می کنند.

وزارت خارجه روسیه همچنین از همتای انگلیسی خود خواست تا فعالیت های تحریک آمیز را متوقف کرده و از انتشار این یاوه گویی ها دست بردارد.

گفتنی است که وزارت خارجه انگلیس پیش از این در بیانیه ای مدعی شده بود اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد دولت روسیه قصد دارد رهبری وابسته به این کشور را در کی یف بر سر کار آورد.

این ادعا می افزاید که دولت روسیه در حال بررسی امکان نامزد شدن «یفگینی موراییف» نماینده سابق پارلمان اوکراین برای تصدی این نقش است.

وزارت خارجه انگلیس همچنین بدون ارائه هرگونه اسناد و ادله در تایید این ادعاها افزود که اطلاعات روسیه با شماری از سیاستمداران سابق اوکراینی که برخی از آنها در برنامه ریزی برای حمله به اوکراین مشارکت دارند، در تماس است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا