ورزشی

شکست تیم ملی فوتبال زنان ایران در مقابل چین

ایران در دومین روز رقابت‌های گروه اول جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا مقابل چین شکست خورد و امتیازی هم که از تساوی برابر هند به دست آورده بود از دست داد.

به گزارش ایسنا،  ابتلای چند بازیکن تیم ملی فوتبال زنان هند به کرونا باعث شد که این تیم نتواند ۱۳ بازیکن مورد نیاز خود را  برای تقابل با چین تایپه در دومین دیدار از جام ملت‌های فوتبال آسیا در خدمت داشته باشد و این بازی که قرار بود یکشنبه سوم بهمن برگزار شود، لغو شد.

طبق ماده ۴.۱ AFC در دوره کرونا و ماده ۶ قوانین مسابقات، هند باید از دور رقابت‌ها کنار گذاشته می‌شد چون اگر تیمی به هر دلیلی حتی کرونا در مسابقه‌ای شرکت نکند،  از دور مسابقات کنار گذاشته می‌شود.  مگر در شرایط فوری که تشخیص  آن بر عهده کمیته زنان AFC است. در نهایت هند از دور رقابت‌ها حذف شد و امتیازاتش هم در رده‌بندی لحاظ نمی‌شود.

پیش از آنکه تست تعداد زیادی از بازیکنان هند مثبت اعلام شود، این تیم ۳۰ دی ماه در اولین دیدار برابر ایران قرار گرفت و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. ایران در این مسابقه یک امتیاز تاریخی کسب کرد تا در اولین حضور در این تورنمنت بین‌المللی اولین امتیاز را هم بگیرد اما با کنار گذاشته شدن هند و حذف نتایج این تیم از مسابقات، یک امتیاز ایران نیز حذف شد.

به این ترتیب تیم ایران اکنون با شکست هفت بر صفر مقابل چین و تفاضل گل کمتر نسبت به چین تایپه در رتبه سوم جدول رده‌بندی گروه A قرار دارد. چین در حال حاضر با دو پیروزی مقابل ایران و چین تایپه در جایگاه نخست قرار گرفته و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرده است. تکلیف دومین تیم صعود کننده از این گروه هم چهارشنبه، ۶ بهمن ماه و در دیدار ایران و چین تایپه مشخص خواهد شد.

در پایان دور مقدماتی این مسابقات، دو تیم برتر هر گروه به همراه دو تیم از برترین تیم‌های سوم راهی یک چهارم نهایی می‌شوند. با توجه به اینکه چین تایپه با چهار گل از چین شکست خورد، ایران تنها در صورتی مستقیم به دور دوم صعود می‌کند که مقابل چین تایپه به پیروزی برسد. در غیر این صورت باید منتظر نتایج سایر گروه‌ها باشد تا در پایان مشخص شود که جزو تیم های صعودکننده خواهد بود یا خیر.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا