اخبار

کلاهبرداری کارگزاران رژیم در بورس و خانه خرابی‌های حاصل از آن!

آنچه را که حسن روحانی دائماً در حکم “افزایش مشارکت عمومی در بازار بورس” عنوان می‌کرد، قمارخانه‌ای بود که نتیجه آن به باخت مردم منجر گردید. واقعیت امر این است که بورس تهران عامدانه به‌وسیلهٔ دولت های برگمارده رژیم “ولایی” به سوی رشدی حبابی سوق داده شد. شماری از کارشناسان اقتصادی و صاحب‌نظران با اشاره به حبابی بودن بورس، پیامدهای ترکیدن این حباب را پیش‌بینی کرده بودند…..

آنان بر این باور بودند که در شرایط ‌کنونی هجوم به بازار بورس، عمدتاً از جانب سرمایه‌داران و واردکنندگان کالاهای خارجی است که به‌دلیل شیوع کرونا، تشدید تحریم‌های آمریکا، و بسته شدن گمرک‌ها، از وارد کردن کالا ناتوان مانده‌اند. برنامه‌ای که سران جمهوری اسلامی در مسیر مدیریت بحران اقتصادی، خصوصی‌سازی، و واگذاری سهام نهادهای متعلق به مردم اجرا کردند به‌‌منظور جذب سرمایه‌ها و پس‌اندازها و انتقال آن‌ها از بانک‌ها به بازار بورس را سازمان‌دهی کرد و درمجموع اموال مردم را هرچه بیشتر به زائدهٔ بازار بورس مبدل کرد. سهام‌داران زیان‌دیدهٔ بازار بورس تهران طی ماه‌های اخیر بارها در اعتراض به بی‌ثباتی بورس در ایران مقابل ساختمان این سازمان تجمع کرده‌اند. ویدیوهایی که از این تجمع‌های اعتراضی در شبکه‌های مجازی منتشر شده‌اند، نشان می‌دهند علاوه بر شعار علیه دولت حسن روحانی، شعارهایی همچون ‌”کازینوی اسلامی همین‌جا است” سرداده شده است، شعاری که انتقادش از فساد گسترده در رژیم ولایت فقیه را می‌نمایاند.

به گزارش سایت انتخاب، رضا حسینی قطب‌آبادی، عضو کمیسیون صنایع و معادن دولت ابراهیم رئیسی، در پاسخ به این پرسش که چرا علیرغم روند نزولی بازار سهام و ضرر هر روزه ی سهامداران، مجلس اندک واکنشی نشان نمی دهد، گفت: «اعتقادم بر این است که نبود برنامه در یک کشور توسط دولت‌ها، باعث می‌شود مافیاهایی که در جاهای خوب اقتصادی کشور چنبره زده‌اند، بیشترین نفع و سود را ببرند. در بحث بورس هم دولت قبلی یک سری اقداماتی انجام داد که باعث ضرر و زیان به مردم شد و این دولت هم برنامه‌ای برای بورس ندارد.»

او افزود: «بورس اصلا برای خود دولت هم تعریف نشده است و نمی‌داند بورس چیست و می‌خواهد چه بکند. همه دنیا می‌آیند از محل تجمیع سرمایه‌های مردمی و سرمایه‌گذاران برای پیشبرد امور زیربنایی کشورشان استفاده می‌کنند که هم به سهام‌دار عایدی می‌رسد و هم برای کشور خوب است. اما ما اینجا می‌بینیم که مردم با هر دلیل و انگیزه‌ای زندگی خود را فروخته‌اند و در بورس سرمایه‌گذاری کردند اما نه خود دولت عُرضه استفاده کردن داشت و نه مردم توانستند سود ببرند و دولت سرمایه‌های آنان را هم به باد داد و موجب نارضایتی، ورشکستگی، اختلافات اجتماعی و خانوادگی آنان شد.»

حسینی در مورد برنامه‌های اقتصادی دولت، اظهار کرد: «در حال حاضر من برنامه‌ای برای بورس نمی‌بینم که دولت بخواهد نه تنها از ظرفیت بورس بلکه از سایر ظرفیت‌های اقتصادی کشور استفاده کند. همچنین بودجه تنظیم شده برای سال ۱۴۰۱ هم نشان می‌دهد که در سال آینده مردم باید شاهد تورم و افزایش قیمت‌ها باشند و من فکر می‌کنم انقدر فشارها بر مردم زیاد شود که بحث بورس یادشان برود.»

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: «متاسفانه با این کارها هم به انقلاب و هم به نام انقلاب به مردم، ارزش‌ها و آرمان‌های[ انقلاب]ضربه می‌زنند. همه چیز را با وقت‌کشی و ملاحظات سیاسی جلو می‌برند و متضرر اصلی در این میان مردم هستند.»
بورس قمارخانهٔ رسمی جمهوری اسلامی است، قمارخانه‌ای که همه بُردهای آن نصیب اصحاب قدرت “نظام” که خامنه‌ای ، روحانی، ابراهیم رئیسی و مشاوران‌شان در رأس آن‌اند، با کمال تاسف باید گفت که همه باخت های آن بر گردن مردم محروم، بی دفاع، و ستمدیده می‌ماند!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا