بین‌المللی

سه تظاهرکننده سودانی بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی

سه تظاهرکننده سودانی بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی کشته و ده تن نیز زخمی و یا بر اثر استنشاق گاز آشک آور دچار آسیب شدند.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، شهرهای سودان روز دوشنبه شاهد تظاهرات جدید در اعتراض به حکومت نظامیان بود و تظاهرکنندگان اعتراض خود را با بستن راه ها و فلح کردن تردد در خیابان ها نشان دادند.

نیروهای امنیتی سودان برای متفرق کردن معترضان از اطراف کاخ ریاست جمهوری در خارطوم اقدام به تیراندازی و شلیک بمب های صوتی کردند.

شاهدان عینی به اسکای نیوز گفتند : اعتراض های شدیدی که امروز در شهر «واد مدنی» در مرکز سودان رخ داد، شاهد سرکوب گسترده تظاهرکنندگان بود که بر اثر آن چند تن از ناحیه سر و سینه زخمی شدند.

حضور گسترده تظاهرکنندگان در خارطوم پایتخت این کشور نیز رفت و آمد در مرکز شهر را به طور کامل مختل کرد.

سودان از ۲۵ اکتبر شاهد ناآرامی های شدید امنیتی و فلج شدن زندگی عمومی به دلیل اعتراض های گسترده علیه حکومت نظامی است که تاکنون ۷۵ کشته و حدود ۲۳۰۰ زخمی برجای گذاشته است.

سودان پس از کودتای نظامیان در روز ۲۵ اکتبر ۲۰۲۱، دستخوش خشونت و درگیری بین نظامیان و معترضان به این کودتا شده است. با وجود اینکه نظامیان وعده داده اند که قدرت را به غیرنظامیان واگذار خواهند کرد، اما مخالفان حاکمیت نظامیان در این کشور، خواهان کناره گیری ارتشیان از قدرت و روی کار آمدن یک دولت قانونی و دمکراتیک در سودان هستند.

سازمان ملل نیز با ابراز نگرانی از افزایش خشونت ها در سودان، نسبت به وقوع یک فاجعه انسانی و بروز قحطی در این کشور هشدار داده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا