اخبار

استبداد دینی و خیزش‌های اجتماعی

واقعیت زندهٔ امروز میهن ما عبارت است از تشدید نارضایی عمیق مردم ستمدیده از جمهوری اسلامی، یعنی نفرت از رژیمی است که با بی‌رحمی تمام خون مردم را در شیشه کرده است، مردمی که یگانه “گناهشان” خواست دستیابی به حقوق انسانی‌شان است….
برای اثبات این واقعیت به بازگو کردن رویدادهای کشور از زبان نیروهای مترقی لزومی نیست، زیرا واقعیت انزجار مردم رنج‌دیده از حاکمیت و عزمشان به رزم علیه حکومت “اسلامی” چنان عیان است که حتی سردمداران رژیم نیز به‌رغم تلاش برای کتمان حقایق نمی‌تواند آن را پرده پوشی کند.

به گزارش خبرآنلاین، محمد مهدی صدرالساداتی که روز گذشته از خلع لباس دائم خود با حکم دادگاه ویژه روحانیت خبر داده بود، در پستی اعلام کرد: در همین چند ساعت، هزاران پیام تبریک به من دادند. حتی از افرادی که باور نمی‌کردم.

این روحانی خلع لباس شده افزود: نکته این جاست که در چشم اقشار گستردهٔ مردم، لباس روحانیت، نماد قدرت شده است.[ نماد ظلم و ستم است].

از سوی دیگر کاظم قاضی‌زاده استاد درس خارج فقه حوزه‌های علمیه گفت: چطور آیت‌الله وحید وقتی به بحث ولایت فقیه رسیدند این بحث را گذاشتند کنار یا آیت‌الله فلسفی در مشهد  که به این بحث رسیدند این بحث را کنار گذاشتند خب به‌ خاطر این که بستر جامعه را برای طرح نظرشان مناسب نمی‌دیدند.

او گفت: شما فکر می‌کنید که آیت‌الله صافی با سن بیش از یک قرن موقعی که این‌طور در حوزه حرمتش شکسته می شود….اگر فکری اساسی نشود قطعا در آینده نیاز به جراحی‌های گسترده خواهیم داشت و وای به‌ روزی که با جراحی هم نتوان درمان کرد.

در همین حال علی اصغر عنابستانی، همان نماینده بسیجی که در خیابان به یک سرباز راهور سیلی زده بود، امروز با حمله به وزیر بهداشت  دولت رئیسی گفت: شما هم در خفا هم در عیان قول می‌دهید اما یک جور دیگه عمل می‌کنید. آقای وزیر، اعضای هیأت علمی ناراضی، پزشک ناراضی، پیراپزشک ناراضی، بهیار و بهورز ناراضی، بیمار و مردم ناراضی، شما داری برای کی کار می‌کنی.

اعتراض‌های پردامنه به “سیاست‌های کلان” رژیم، از سیاست تنش‌زای منطقه‌ای و بین‌المللی‌اش و نحوهٔ مقابله‌اش با بحران همه‌گیری کرونا، نابودی محیط زیست گرفته تا حل معضل حقوق بازنشستگی، مطالبه‌های صنفی معلمان، کارگران، پرستاران، معیشت مردم، بحران مسکن و بیکاری به‌ویژه جوانان، و جز این‌ها، هشدارهایی جدی‌اند که با پی‌کاوی آن‌ها می‌توان دریافت که ساختار حکومت “ولایت مطلقه فقیه” آشکارا از سوی جامعه زیر سؤال رفته است و می توان گفت که در صورت ادامۀ وضع موجود بی‌تردید پوستهٔ جامعه ترک خورده و رژیم ولایی با خیزش‌های اجتماعی فزاینده ای رو به رو خواهد شد.

تغییر شرایط اسفناک کنونی بدون تغییرات بنیادین در شیوه و ساختار حکومتی و پایان دادن و طرد رژیم ولایت فقیه در میهن ما ممکن نیست.  این امر مهم نیازمند همکاری همه نیروهای مترقی و آزادی خواه کشور و سازمان دهی جنبش وسیع اجتماعی بر ضد ادامه حاکمیت استبدادی کنونی است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا