ورزشی

تیم ملی برای جام جهانی با تیم‌های بزرگ بازی کند

پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید این که اسکوچیچ سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باشد، بر عهده مسئولان فدراسیون است.

سعید مراغه‌چیان، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پیروزی یک بر صفر ملی‌پوشان مقابل عراق در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: به نظر من تیم ملی عراق در نیمه اول شانس گل داشتند و شرایط برای دو تیم برابر بود. عراقی‌ها در این بازی نسبت به بازی قبلی عملکرد بهتری داشتند و موقعیت بهتری به دست آوردند و دروازه‌بان ما، امیر عابدزاده خیلی خوب بود. هم‌چنین سعید عزت‌اللهی در این بازی جنگندگی خوبی داشت و نمایش خوبی از خودش ارائه کرد.

او درباره تک گل مهدی طارمی در این بازی گفت:‌ طارمی روی یک کار انفرادی توانست موقعیت بسیار خوبی برای خود خلق کند و با فرصت‌طلبی کامل توانست گل بازی را به ثمر برساند.

این پیشکسوت فوتبال ایران درباره کار گروهی ملی‌پوشان خاطرنشان کرد: کار گروهی خوبی در این بازی نداشتیم. تیم ملی هماهنگی کاملی ندارد و در بازی‌های قبل هم نتوانست عملکرد خوبی از خودش بر جای بگذارد اما نفرات تیم ملی بسیار خوب هستند.

مراغه‌چیان با انتقاد از حضور یک مهاجم در ترکیب تیم ملی ایران مقابل عراق گفت:‌ به نظر من اگر اسکوچیچ در این بازی از ۲ مهاجم استفاده می‌کرد، اتفاق بهتری رخ می‌داد اما وقتی فقط طارمی در خط حمله بود، باعث شد تا عراق بتواند فضای بیش‌تری برای خود به ارمغان بیاورد.

این پیشکسوت فوتبال با انتقاد از تاکتیک نداشتن تیم ملی ایران در بازی‌های اخیر گفت: ما بازیکنان خوبی داریم اما در کارهای تاکتیکی خیلی خوب نبودیم. این بازیکنان باید مدت بیش‌تری در کنار هم باشند. کرونا هم روی بازیکنان تاثیر گذاشته بود و در کل تیم هماهنگی ندیدم اما در نهایت تیم ملی توانست به جام جهانی صعود کند.

او درباره صعود به جام جهانی خاطرنشان کرد:‌ نباید سقف آرزوهای ما صعود به جام جهانی باشد. مهم این است که در مرحله گروهی جام جهانی چه برنامه‌ای وجود خواهد داشت. کره جنوبی و ژاپن تیم‌هایی هستند که در جام جهانی برای خود برنامه‌های ویژه‌ای دارند. نظر من این است برای جام جهانی، بازی‌های دوستانه خوبی برگزار شود و با تیم ملی با تیم‌های بزرگ صف‌آرایی کند.

مراغه‌چیان درباره عملکرد اسکوچیچ خاطرنشان کرد: اسکوچیچ از نظر نتیجه عملکرد خوبی داشته است و نفراتی که انتخاب کرده است، نمایش خوبی بر جای گذاشتند. این که اسکوچیچ بخواهد برای جام جهانی روی نیمکت تیم ملی باشد یا خیر بر عهده فدراسیون فوتبال است. به نظر من  هر کسی دیگری هم بیاید، شرایط همین است. مثلا مربی‌ای مثل گواردیولا هر تیمی که رفته است تاکتیک خود را دیکته کرده است اما مربی‌ای در فوتبال ما وجود ندارد که بخواهد چنین فضایی را داشته باشد و باید ببینیم در آینده چه اتفاقاتی رقم می‌خورد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا