بین‌المللی

فعالان صلح طلب در مقابل کاخ سفید: “نه به جنگ علیه روسیه”

جمعی از فعالان صلح طلب در جریان تجمعی در مقابل کاخ سفید از دولت خواستند تا دشمنی با روسیه را که می‌تواند به بروز جنگ بین آمریکا و مسکو بینجامد، متوقف کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این حامیان صلح با شعار “نه به جنگ علیه روسیه” و “ممنوعیت ناتو” پلاکاردهایی در دست داشتند و مخالفت خود را با جنگ علیه روسیه ابراز کردند.

این راهپیمایی از سوی برخی از گروه‌های ضد جنگ فعال در آمریکا شامل “کد صورتی”، “ائتلاف سیاهپوستان برای صلح” و “ائتلاف همین حالا برای توقف جنگ و پایان نژادپرستی اقدام کنید” حمایت شد.

یکی از اعضای گروه کد صورتی و یکی از برگزارکنندگان این راهپیمایی علیه جنگ بر ضد روسیه گفت: آیا از جنگ‌های عراق و افغانستان درس عبرت نگرفتید؟ وقتی آمریکا وارد افغانستان شد من ۱۱ سالم بود و ۲۰ سال بعد، آمریکا ۲۱ تریلیون دلار صرف این جنگ کرد. مردم از بین رفتند، زمین از بین رفت، ناامیدی و یاس همه جا را گرفت و سیاهپوستان، رنگین پوستان، فقر، جوامع کم درآمد و بومیان آسیب دیدند.

وی ادامه داد: همین ماه گذشته میلادی، کنگره لایحه بودجه نظامی ۶۸۷ میلیارد دلاری را تصویب کرد. چه کسی از این بودجه نفع می‌برد؟ کارخانجات تسلیحات سازی، دلالان اسلحه، جوامع اطلاعاتی و کمپانی‌هایی چون لاکهید مارتین و ریتون که هر روز سهامشان در بازار سهام بیشتر می‌شود. واقعا شرم بر شما!

این اعتراض پس از آن برگزار شد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا دستور داد ۸۵۰۰ سرباز آمریکایی در صورت لزوم ظرف پنج روز آماده استقرار در شرق اروپا شوند اما این را هم گفت که این سربازان به اوکراین اعزام نمی‌شوند.

آمریکا در کشورهای همجوار اوکراین یعنی رومانی، لهستان، استونی، لتونی و لیتوانی پادگان‌های نظامی دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا