دیدگاه‌ها

ادامه واگذاری پروژه‌های کلان به سپاه پاسداران

دولت رییسی در قراردادی به ارزش سه میلیارد دلار، طرح تولید برنج را به سپاه پاسداران سپرد تا این کالای استراتژیک هم در اختیار نهاد نظامی وابسته به رهبر جمهوری اسلامی قرار بگیرد.

وزیر کشاورزی  از ورود قرارگاه عمرانی خاتم‌الانبیای سپاه  به حوزه تولید برنج خبر داده و گفته است دولت با این قرارگاه قرارداد امضا کرده و در طول یک دوره پنج‌ساله، «از محل تهاتر نفت سه میلیارد دلار» برای این کار اختصاص داده است.

جواد ساداتی‌نژاد همچنین گفته است در حال حاضر ۷۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافته و قرار است با همکاری سپاه، «خودکفایی در محصول برنج» محقق شود تا نیازی به واردات «سالانه یک میلیون تن برنج» نباشد.

دولت بیش از ۱۵ سال است که دنبال طرح‌های خودکفایی برنج است. اسفند سال ۸۴ محمدرضا اسکندری، وزیر کشاورزی دولت احمدی‌نژاد وعده داده بود که «طرح خودکفایی برنج به زودی اجرا می شود». سال ۹۱ و پیش از پایان دولت احمدی‌نژاد اما وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که «طرح خودکفایی برنج به سرانجام نرسید».!!

آبان امسال پاکستان به ایران پیشنهاد تهاتر برنج با نفت  و محصوبات پتروشیمی داده است.بخشی از برنج‌های وارداتی ایران در قالب تهاتر نفت خریداری شده‌اند.

اخیرا جمیل علیزاده، دبیر انجمن برنج کشور  با اشاره به این موضوع گفته بود:

«در ازای نفتی که به هندوستان می‌دهیم چاره‌ای جز این نداریم که برنج از این کشور وارد کنیم و این کشور محصولات بی‌کیفیت خود را برای می‌فرستد.

برگرفته از کانال تلگرامی سحام نیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا