جوانان

قیمت‌گذاری جان دانش‌آموزان

در حالی بسیاری از کارشناسان مبارزه با کرونا خواستار تعطیلی مدارس شده‌اند، یکی از معاونان وزارت آموزش‌وپرورش در سخنانی عجیب بر جان دانش آموزان برچسب قیمت زد. این مقام آموزش‌وپرورش اعلام کرده که دانش‌آموزان به مدرسه بروند؛ اگر کسی کرونا گرفت هزینه‌هایش را پرداخت می‌کنیم. اگر هم کسی فوت کرد ۱۵میلیون غرامت می‌دهیم….

همدلی: آن‌گونه که خبرگزاری صداوسیمای گزارش داده، گودرز کریمی‌فر، مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: «وزارت آموزش‌وپرورش هزینه‌های درمانی سرپایی و بیمارستانی ناشی از هر حادثه برای دانش آموزان را تا سقف شش میلیون تومان پرداخت خواهد کرد و به دانش‌آموزانی که به دلیل اعمال جراحی در بیمارستان بستری می‌شوند تا سقف شش میلیون تومان کمک درمانی پرداخت خواهد شد، ضمن اینکه به خانواده‌های دانش آموزان متوفی ناشی از هر حادثه در داخل و یا خارج از مدرسه تا سقف ۱۵میلیون تومان غرامت فوت دریافت خواهند کرد.»
بسیاری از کاربران با خشم و توهین به این صحبت‌ها واکنش نشان دادند و عنوان می‌کنند اگر این افراد که برای یک ملت تصمیم می‌گیرند فرزند دانش‌آموز دارند باز هم حاضرند خود به چنین توصیه‌ای عمل کنند؟! آیا ارزش فرزندان و جگرگوشه‌های مردم ۱۵میلیون تومان است که این‌گونه نرخ تعیین می‌کنند. جمع زیادی از کاربران عنوان می‌کنند به‌این‌ترتیب بهتر است کودکانمان را به مدرسه نفرستید چراکه نه درست آموزش می‌بینند و نه درست تربیت می‌شوند. برخی از کاربران هم نوشتند مسئولان خودشان به‌جای کودکان ما به مدرسه بروند و ما حاضریم غرامت ۱۵میلیونی آن‌ها را نیز پرداخت کنیم.

 زودتر مدارس را تعطیل کنید

مسئولان آموزش‌وپرورش در حالی حاضرند به هر قیمتی دانش آموزان را به مدرسه بکشانند و حتی از غرامت جان آنان سخن می‌گویند که روزی نیست هشدار‌ها در مورد باز بودن مدارس از سوی متخصصان و کارشناسان مبارزه با کرونا داده نشود.
همین دیروز عباس آقازاده، عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در این زمینه به جامعه۲۴ گفت: عقلانیت این است فراتر از روزمرگی به این بیماری نگاه شود و برای حفظ جان مردم ایران و فرزندانشان که بنیان آینده این سرزمین هستند دو تا سه هفته کلاس‌های حضوری در مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل‌شده و آموزش‌ها به‌صورت مجازی برگزار شود.
آقازاده  بیان کرد: آموزش‌ها با فشار آموزش‌وپرورش در مدارس دولتی اجباری شده است، اما در مدارس خصوصی که اقشار مرفه در آن حضور دارند به‌صورت نیم‌بند دایر است و به دانش آموزان گفته‌اند که حضور پیدا نکنند.
وی تأکید کرد: رفتار عاقلانه، تعطیلی دو تا سه‌هفته‌ای مدارس است. بدون معطلی باید این کار صورت پذیرد. تا چند روز قبل یک لکه قرمز در شهر‌های کشور وجود نداشت، اما در عرض چند روز بسیاری از شهر‌ها قرمز و نارنجی شده‌اند؛ این موضوع متأسفانه با تلفات واقع خواهد شد. آقازاده یادآور شد: من به‌عنوان یک عضو سازمان نظام پزشکی معتقدم در حال حاضر راهی جز تعطیلی مدارس نداریم و بلادرنگ باید این تعطیلی اعمال شود.

آموزش‌وپرورش به‌جای پول غرامت دانش آموزان، حقوق معلمان را افزایش دهد

در حالی آموزش‌وپرورش برچسب قیمت به جان دانش آموزان زده است و از اعطای غرامت به دانش آموزان قربانی کرونا می‌گوید که این سازمان در پرداخت حق‌وحقوق معلمان ناتوان است و ماه‌هاست که معلمان در اعتراض به وضعیت اقتصادی و معیشتی دست به اعتراض و تجمع خیابانی زده‌اند.
اگر آموزش‌وپرورش بودجه‌ای برای جان دانش آموزان در نظر گرفته است،  بهتر است  آن را جای دیگر به کار گیرد و به‌جای غرامت جان دانش آموزان، حقوق معلمان و بازنشستگان را پرداخت کند تا در خیابان اعتراض نکنند.
گفتنی است اکنون‌که مرغ آموزش‌وپرورش یک‌پا دارد و با  تمام قوا به باز بودن مدارس تأکید دارد که اومیکرون در حال تغییر رنگ بسیاری از شهر‌هاست. حتی  رئیس‌جمهور سفر‌های استانی خود را لغو می‌کند،  دولت ورزشگاه‌ها را می‌بندد،  اما بااین‌حال مدارس با حضور بسیاری از دانش‌آموزان همچنان باز است و حتی معاون رفاهی وزارت آموزش‌وپرورش وعده پرداخت بیمه به دانش‌آموزانی می‎‌دهد که اگر به او میکرون مبتلا شوند پرداخت کند!
تأکید آموزش‌وپرورش به حضور دانش‌آموزان در مدارس هم‌زمان شیوع با او میکرون در حالی است که با توجه به گفته‌های توکلی، معاون درمان ستاد کرونا استان تهران، میزان ابتلای به او میکرون در کودکان بیشتر است و نسبت به ماه‌های قبل، ابتلای به کرونا در گروه سنی زیر ۱۰سال افزایش یافته است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا