اخبار

حمله هوایی ترکیه به مواضع کردها در عراق و سوریه

وزارت دفاع ترکیه از حملاتی به مواضع شبه‌نظامیان کرد در شمال عراق و سوریه خبر داده است. هدف از این حملات تأمین امنیت مرزها و نابودی “تروریست‌ها” خوانده شده است…..

به گزارش دویچه وله، ترکیه می‌گوید، هواپیماهای جنگی این کشور مواضع شبه‌نظامیان کرد در عراق و سوریه را هدف قرار داده‌اند.

بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این حمله صبح چهارشنبه ۲ فوریه (۱۳ بهمن) انجام گرفته و ترکیه هدف از آن را حفاظت از مرزهای خود از “تهدیدات تروریستی” خوانده است.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، مناطقی در کوه سینجار، واقع در شمال عراق و دریک و کاراجاک در شمال سوریه هدف قرار گرفته است.

ترکیه می‌گوید، به مواضع حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) در شمال عراق و یگان‌های مدافع خلق (ی‌پ‌گ) در سوریه حمله کرده است.

طبق بیانیه وزارت دفاع، در این عملیات که “عقاب زمستان” نام گرفته پناهگاه‌ها، سنگرها، غارها، تونل‌ها، انبارهای مهمات و مقرها و اردوگاه‌های آموزشی شبه‌نظامیان کرد هدف قرار گرفت.

گروه “ی‌پ‌گ” که متحد نزدیک آمریکا علیه گروه “دولت اسلامی” (داعش) است به سبب روابطش با شورشیان کرد از سوی آنکارا گروهی “تروریستی” قلمداد می‌شود.

وزارت دفاع هدف از این عملیات را جلوگیری از “حملات تروریستی از شمال عراق و سوریه علیه مردم ترکیه و نیروهای امنیتی و تأمین امنیت مرزها” خوانده است.

ترکیه می‌گوید، همه هواپیماها به سلامت به پایگا‌ه‌های خود بازگشته‌اند. این کشور اعلام کرده که هنوز اطلاعاتی در مورد تلفات احتمالی در دست ندارد اما “نهایت حساسیت” برای حفظ جان غیر نظامیان را به خرج داده است.

وزارت دفاع همچنین می‌گوید، تا ‌نابودی آخرین “تروریست” به مبارزه ادامه خواهد داد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا