ورزشی

جکی چان مشعل المپیک زمستانی را حمل کرد

در مراسم حمل مشعل بازیهای المپیک چهره های سرشناسی چون جکی چان و ما لانگ حضور داشتند.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، حمل مشعل المپیک روز پنج‌شنبه بر فراز دیوار بزرگ چین آغاز شد و جکی چان، بازیگر هنگ‌کنگی و مدال‌آوران المپیک چینی در میان کسانی بودند که به نوبت مشعل را در مسیری حمل می‌کردند که به دلیل کرونا به سه روز کاهش یافته است.

ما لانگ، دارنده مدال طلای المپیک تنیس روی میز و وو جینگیو، برنده دو مدال طلای المپیک در تکواندو، از جمله کسانی بودند که مشعل قرمز و نقره‌ای را در امتداد بخش بادالینگ دیوار بزرگ حمل می‌کردند، جایی که دمای صبح پنجشنبه در آن  ۱۱ درجه سانتی گراد زیر صفر بود.

چان، ۶۷ ساله، ستاره فیلم های اکشن و کمدی هنگ کنگ که به دلیل حمایتش از دولت پکن شناخته می شود، در بیانیه مطبوعاتی رسمی با نام چینی اش چن گانگ شنگ معرفی شد.

چان پس از دویدن از کنار دیوار به خبرنگاران گفت: ساعت ۴ صبح از خواب بیدار شدم، این چهارمین المپیک من است. بسیار خوشحالم. من هم سردم شده است.

بادالینگ، بخشی از دیوار که اغلب گردشگران از آن بازدید می کنند، در ۷۰ کیلومتری شمال غربی مرکز پکن در منطقه یانکینگ، در نزدیکی مکان های اسکی بازی های المپیک و اسکی آلپاین قرار دارد.

مشعل در ادامه به هبی، جایی که بیشتر مسابقات برفی المپیک در آنجا برگزار می شود، برده خواهد شد. حمل این مشعل  در مراسم افتتاحیه روز جمعه به پایان می رسد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا