بین‌المللی

رئیس‌جمهور چک: با اعزام نظامیان ناتو به اوکراین مخالفم

رئیس‌جمهور چک امروز در سخنانی تصریح کرد: اوکراین عضو ناتو نیست، بنابراین من اعزام نیروهای نظامی به آنجا را بیهوده دانسته و با آن مخالف هستم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه اِسکوپ ترِید، «میلوش زمان» رئیس‌جمهور کشور چک امروز یکشنبه در سخنانی اعلام کرد که با اعزام نظامیان ناتو به اوکراین مخالف است.

بر اساس اعلام این رسانه، رئیس‌جمهور چک در این خصوص تصریح کرد: اوکراین عضو ناتو نیست، بنابراین من اعزام نیروهای نظامی به آنجا را بیهوده دانسته و با آن مخالف هستم.

در همین ارتباط، «زوران میلانویچ» (Zoran Milanovic) رییس جمهور کرواسی نیز پیشتر با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود که نیروهای این کشور را از ناتو خارج خواهد کرد.

رییس جمهور کرواسی در این خصوص گفت: در صورت بروز درگیری میان روسیه و اوکراین، کرواسی نیروهایش را از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خارج خواهد کرد.

تنش ها بین غرب (آمریکا و ناتو) و روسیه بر سر بحران اوکراین بالا گرفته است.

غرب مسکو را به آماده شدن برای حمله به اوکراین متهم می‌کند و تهدید به انجام اقدامات تلافی جویانه مانند اعمال تحریم‌های فلج کننده بر مسکو و ارسال تسلیحات پیشرفته به کی یف نموده است.

روسیه اما تمام این اتهامات را رد کرده و می‌گوید که این غرب و ناتو است که با ارسال سلاح و استقرار تجهیزات و زیرساخت های خود در نزدیکی مرزهای روسیه مسبب اصلی بروز تنش‌ها در این منطقه شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا