اخبار

جامعه درحال انفجار است؛ تا دبر نشده جام زهر را سر بکشید

جامعه به طرز انکارناپذیری در حال انفجار است، برجام را همین طور که هست بپذیرید. با توجه به شرایط خطیر کنونی،برای برون‌رفت میهن از این وضعیت بحرانی و فروپاشی اقتصاد ملی و همین‌طور به‌منظور جلوگیری از ناامنی و دست‌اندازی به حاکمیت ملی و تخریب آن از جانب محفل‌های امپریالیستی و متحدان آن در منطقه، راه درست و منطقی تغییر اساسی در سیاست اقتصادی کشور با ایست کامل برنامه‌های اقتصادی نولیبرالی است….

مسعود پزشکیان، نمایندۀ پیشین مجلس شورای اسلامی وضعیت اقتصادی کشور را خطرناک خوانده و از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است که در پذیرش برجام لحظه ای درنگ نکنند. وی گفته است “جامعه در حال انفجار است” و این قابل انکار نیست و “نمی توان مملکت را با شعار اداره کرد.”

پزشکیان گفته است “واقعیت این است که سفره مردم روز به روز ضعیف تر و قدرت خرید مردم هر روز کمتر می شود.” او از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است که برجام را همین طور که هست بپذیرند و همزمان با طرف های مقابل پایبندی خود را به آن اعلام کنند تا با رفع فشارها و تحریم ها گشایشی در این وضعیت خطرناک و انفجاری جامعه پدید آید.

به گزارش رادیو فرانسه، مسعود پزشکیان گفته است : “من معتقدم برجام را سریعاً حل کنند. اگر یک عده از آقایان ادعا دارند که برجام بد است سریع آن را پاره کنند و وقت تلف نکنند و با جنگ‌های زرگری کار را جلو نبرند.”

پزشکیان در جای دیگری از سخنانش گفته است که چین و روسیه در تعاملات خود با ایران در فکر منفعت خود هستند و “اگر یک روز منفعت آنها اقتضا کند ما [حکومت اسلامی] را زیر دست و پای خودشان له می کنند و اجاره همین کار کردن را هم به ما نمی دهند.”

دیروز دوشنبه، حجت الاسلام رضا اکرمی، نمایندۀ پیشین مجلس شورای اسلامی گفت که : “همه چیز در کشور به ویژه قیمت ها ترمز بریده است و هیچکس هم جوابگوی اوضاع حاضر نیست. ”
موضوع مذاکرات با آمریکا و “بازگشت به برجام” درحال حاضر به‌اصلی‌ترین مسئله بحث‌های رسانه‌ای و رقابت‌های سیاسی تبدیل شده است. اما واقعیت امر آن است که از منظر منافع ملی، تجربه نشان داده است “برجام” چیزی بیش از عاملی مسدود کننده در برابر سیاست‌های هسته‌ای ماجراجویانه رژیم ولایی نمی‌توانسته باشد. “برجام” راه‌حل سیاسی و بین‌المللی‌ای موقت در رفع بحران بوده است که سران “نظام” و در رأس آن خامنه‌ای برای مدیریت کردن برخی از مشکل‌های اقتصادی و به‌خاطر سرازیر شدن سرمایه‌های کلان خارجی به آن امید بسته بودند و هنوز هم امیدوارند. “برجام” توانایی و نیروی بالقوهٔ به‌وجود آورندهٔ دگرگونی‌های بنیادی در اقتصاد ملی و به‌ویژه در وضعیت معیشت توده‌ها را هیچ‌گاه نداشته و نخواهد داشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا