جوانان

۴ هزار بستری کرونایی در روز

مبتلایان به اومیکرون در موج ششم هر روز بیشتر می‌شوند. اومیکرون در کشور به سرعت در حال انتشار است. تا آنجا که معاون بهداشت وزیر بهداشت نیز گفت پیش‌بینی می‌کنیم تا یک میلیون نفر نیز در این موج بستری شوند.تاکنون بیش از ۲۰ میلیون نفر در کشور دز سوم واکسن را تزریق کرده‌اند. از روز چهارشنبه نیز واکسیناسیون کودکان بالاتر از پنج سال نیز آغاز شد…..

۲۰ درصد از مبتلایان کودکان هستند
اما مبتلایان به اومیکرون تنها بزرگسالان نیستند. با شیوع اومیکرون در کشور برخی از متخصصان بارها بر خطر کرونا برای کودکان تاکید کردند. زیرا این گروه سنی هنوز واکسنی دریافت نکرده بودند. آنطور که بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت گفت در موج اومیکرون ۲۰ درصد از درگیری‌ها مربوط به کودکان است.او درباره واکسیناسیون کودکان گفت: «هم اکنون تزریق واکسن برای گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال انجام می‌شود. برای واکسیناسیون زیر پنج سال هنوز بررسی ها ادامه دارد. ۶۰۰ نفر از کودکان واکسیناسیون را انجام دادند»

کودکان قشر آسیب‌پذیر در برابر اومیکرون
مسعود مردانی، عضو درباره خطر کرونا برای کودکان گفت: «سویه اومیکرون نسبت به سویه دلتا سرعت بییشتری دارد و بیشتر کودکان و نوجوانان را درگیر می‌کند. زیرا این قشر واکسن‌نزده و آسیب‌پذیر جامعه ما هستند. او همچنین گفت: «در دنیا وضعیت رعایت پروتکل‌ها مثل اینجاست؟ در مدارس ما بروید گریه‌تان می‌گیرد. در دستشویی‌ها حتی مایع و دستمال کاغذی وجود ندارد، برخی ماسک نمی‌زنند و وقتی دانش‌آموزی علائم دارد به او نمی‌گویند در خانه بمان.»

۴ هزار بستری کرونایی در روز
حالا با آغاز واکسیناسیون کودکان انتظار می‌رود آسیب‌پذیری آنها کمتر شود. در حال حاضر آنطور که سعید کریمی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت در کشور بیش از ۶۰ هزار مراجعه حضوری به صورت سرپایی و ۴ هزار بستری در روز داریم. پیش‌تر نیز کمال حیدری، معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره مبتلایان به اومیکرون هشدار داد: «پیش‌بینی ما این است که یک میلیون نفر در موج اومیکرون بستری می‌شوند. با زدن ماسک توسط افراد جامعه، ۳۵۰ هزار نفر از این تعداد کمتر بستری می‌شوند.»او نیز درباره وضعیت بهداشتی مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: «یکسری از مدارس پروتکل‌ها را به خوبی رعایت کردند اما برخی اینگونه نبود و متاسفانه رعایت پروتکل‌ها در برخی اماکن جدی گرفته نشد.»
بهار نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا